Teplicko objektivem Františka Fridricha

Teplicko objektivem Františka Fridricha

Adresa:

Teplice

Termín: 22.5.2020 6.9.2020

22kvě - 6zář celý den

Žánr: výstavyumění fotografie historie severní čechy jarní výstavy letní výstavy


František Fridrich (1829-1892) byl nejvýznamnější český fotograf a vydavatel fotografických pohlednic 2. poloviny 19. století, který získal jako jediný tehdejší fotograf z Čech i mezinárodní věhlas. Nejvíce se proslavil snímky Prahy a lázeňských měst.

V lázeňské sezóně jezdil fotografovat do lázní, kde nacházel bohatou klientelu. Vedle Prahy a Karlových Varů se Teplice staly Fridrichovým nejoblíbenějším fotografickým místem. Specializoval se na místopisnou fotografii, vydával celé fotografické cykly. V Teplicích provozoval sklad a sezónní fotografický ateliér. V roce 1867 si zřídil vlastní fotografické nakladatelství a otevřel obchod v ateliérové stavbě na střeše Kávového salónu. Koncem 60. let a v 70. letech měl působiště v domě zvaném Lesní zámeček na Laubeho náměstí.

Teplické muzeum spravuje rozsáhlou sbírku Fridrichových fotografií. Jedná se o snímky míst v Teplicích a okolí včetně několika stereoskopických fotografií. Jedinečné je album fotografií Teplic a okolí, které bylo vystaveno na Světové výstavě ve Vídni v pavilónu o lázních v roce 1873.

Na výstavě bude představena osobnost Františka Fridricha, jeho dílo a především jeho snímky Teplic a okolí s připomenutím tehdejší doby. Vystaveny budou originální fotografie i velkoformátové reprodukce snímků.  

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Teplicko objektivem...

Hotel Green HouseTeplice (427 metrů)

Hotel U kozickyTeplice (431 metrů)

Hotel ParadiesTeplice (464 metrů)