Velkou předností Dominika Langa (*1980), vedoucího ateliéru sochařství na pražské UMPRUM (společně s Edith Jeřábkovou od r. 2011) a laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého (v r. 2013), je formální nevyhraněnost. 

Ústředním tématem jeho tvorby je promyšlená reakce na kontextuální rovinu daného prostoru, její zdůraznění či nové vymezení situace daného prostředí a objevování skrytých souvislostí. To se ostatně projeví i v případě realizace v roudnické galerii spojením několika jeho osobních vzpomínek s historicky důležitými mezníky galerie. Instalace bude průsečíkem dávného poslání zámecké jízdárny, novodobé historie budovy (v podobě její přestavby na galerii architektem Pavlem Mošťákem) a jednoho vybraného díla ze sbírek galerie (figurální sousoší dvojice artistů akceleruje v šapito výstavního prostoru kontrast společné práce a drezury). Plánovaná výstava potvrzuje Langův zájem o kritickou reflexi institucionální povahy galerijního provozu, reinterpretaci a využití děl jiných autorů i o možnosti kurátorství a výstavnictví. Proto také autorův umělecký přístup osciluje mezi médiem site-specific instalace, sochařskou tvorbou se vztahem k jistým okolnostem, architekturou výstav, tvorbou objektů, konceptuálními tendencemi a uměním akce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dominik Lang / Anamnéza...

Zoopark ZelčínMělník (16.5 km)

Ubytování u OkořeHolubice (23.8 km)

Restaurace VětrušeÚstí nad Labem (30.1 km)