Pro letošní podzim připravilo žatecké muzeum novinku v podobě seriálu o dějinách umění. Celkem osm přednášek proběhne od konce října 2019 do začátku května 2020, budou se odehrávat jednou za měsíc, vždy v neděli od 15 hodin v unikátním prostředí Křížovy vily.

Minikurz je vhodný pro ty, kteří se s historií umění teprve seznamují, i pro ty, kteří už nějakou zkušenost mají. Každá přednáška se bude věnovat jednomu uměleckohistorickému období s důrazem na příběh jednoho konkrétního umělce. Výklad doplní i kvalitní velkoplošná projekce.

„V přednáškách si připomeneme ty nejzásadnější okamžiky v dějinách výtvarného umění, představíme si ty nejzajímavější osobnosti a seznámíme se s nevýznamnějšími díly, která vznikla od pravěku do konce 19. století. To vše v nenáročném vyprávění založeném na slavné knížce Ernsta Gombricha s názvem Příběh umění.„ přibližuje Monika Merdová, absolventka magisterského studia Dějin výtvarného umění na Univerzitě Palackého v Olomouci, která zájemce seriálem provede.

Cyklus bude zahájen v neděli 20. října přednáškou o pravěkých jeskynních malbách. Zájemci si mohou předplatit celý kurz za výhodnějších dvě stě korun nebo přijít na jakoukoliv přednášku z cyklu, kdy zaplatí vstupné 30 Kč.

Termíny a témata:

20.10. - Pravěk - Altamira a Lascaux

10.11. - Antika - Parthenon, Feidias

15.12. - Byzanc - Hagia Sofia

12.1. - Románský – iluminované rukopisy

9.2. - Gotika - Opat Suger – vznik gotického slohu

8.3. - Renesance - Michelangelo

5.4. - Baroko – Caravaggio a Bernini

3.5. - Romantismus - Violet le Duc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Příběh umění

Hotel Zlatý levŽatec (570 metrů)

Hotel U Hada ŽatecŽatec (664 metrů)

Wellnesshotel BeethovenChomutov (17 km)