Zveme vás srdečně k pátému sousedskému setkání Jak se máte, sousedé? v sobotu 15. 9. od 11.00 do Liškovy ulice v Litoměřicích. Tentokrát v rámci akce Zažít město jinak, konané ve 24 městech po celé republice, která v našem městě proběhne už podruhé.

První impulz k realizaci těchto setkání nastal před šesti lety a to, když jsme v Liškově ulici zkrášlovali mozaikou fasádu domu. Trvalo to skoro týden. Během těch několika dní jsme si přitom všimli, že se kolemjdoucí, tedy naši blízcí, ale i vzdálení sousedé, rádi zastavují a chtějí si povídat. Proč tomu nedat nějakou formou příležitost? A tak vzniklo první Jak se máte, sousedé? s podporou Zdravého města Litoměřice Rity Vlčkové.

Nejdříve nás bylo jen pár sousedů, rok po roce se přidávali další. Atmosféra je pokaždé velmi příjemná, odpoledne se těžko lidé rozchází, je pořád o čem si povídat. Auta sice rázují naší ulicí, která se, za posledních patnáct let, stala velmi frekventovanou, náš barevný stánek a barevné osazenstvo většinou řidiče krátce zbrzdí, zvědavost – co se tam u domu děje nezvyklého? je i občas zastaví. Kde jsou ty časy, kdy jsme zde jako děti přímo na ulici hrály badminton? Snad se časem doba změní a člověk bude na ulici důležitější, než auto a jeho parkovací místo…

Přijďte si s námi nejen o tom povídat.

Na setkání s Vámi se těší
Lenka Holíková a další

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Hotel Apollón Litoměřice (981 metrů)

Hotel Helena Litoměřice (1 772 metrů)