EHD 2018 v Žatci

EHD 2018 v Žatci

Termín: 15.9.2018
Vstupné:

dobrovolné

15září sobota 13:00

Žánr: ostatní akce


Letošní Dny evropského dědictví, které se v Žatci uskuteční 15. září od 13 do 18 hodin, pojal hlavní organizátor, žatecké Regionální muzeum K. A. Polánka, poněkud neobyčejně. Kromě zpřístupněných expozic žateckého muzea, Galerie Sladovna, Chmelařského muzea a muzea Homolupulů budou mít lidé možnost prohlédnout si běžně nepřístupné zákulisní prostory žateckého divadla, které letos slaví 170. výročí položení základního kamene.

Doprovodné programy však proběhnou většinou v exteriéru - velkou zajímavostí je zejména procházka po místech spojených s historií žatecké zednářské lóže.

Novinkou je zpřístupnění několika “Žateckých dvorků”, což je i podtitul akce. Na každém z nich bude návštěvníky čekat různorodý kulturní program. Připraveny jsou výstavy, hudební i taneční představení, dílničky, soutěže, rozmanité občerstvení a mnoho dalšího. Těšit se můžete například na dvorek řemeslný, historický, kulinářský, chovatelský či pohádkový. S tradičně přístupnou Kněžskou bránou nebo věží radnice proto letos nepočítejte. Avšak vzhledem k tomu, že většina dvorků přiléhá k historickým budovám, o zajímavé informace ze stavebních dějin města zájemci nepřijdou.

Z vrcholů programu "Dvorků" uveďme například módní přehlídku historického spodního prádla, promítání ceněného snímku S láskou Vincent, prezentaci Karate-do klubu Sakura Žatec, historický kvíz nebo workshop malování pískem. Již tradičně doplní EHD hudební festival Pestrofest před Budíkem na Hošťálkově náměstí.

Podrobný program sledujte na našich stránkách muzea.

Mgr. Monika Merdová

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce EHD 2018 v Žatci

Ubytování Žatec Žatec (605 metrů)

Zlatý Lev Žatec Žatec (675 metrů)