Dny evropského dědictví v Ústí nad Labem

Dny evropského dědictví v Ústí nad Labem

Termín: 8.9.2018 16.9.2018

8zář - 16zář celý den

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky dny otevřených dveří


Město Ústí nad Labem se již po třiadvacáté připojí ke Dnům evropského dědictví. Ústečané a návštěvníci města si budou moci od 8. do 16. září 2018 prohlédnout na 30 památek, z nichž některé nejsou běžně veřejnosti přístupné.

Otevřenou se např. dveře významných palácových vil (palácová vila Carla Friedricha Wolfruma, Hanse Weinmanna nebo Ignaze Petschka), k prohlédnutí bude správní budova Spolku pro chemickou a hutní výrobu nebo prostory Severočeského divadla. K vidění budou i zajímavé sakrální památky (např. Chrám apoštola Pavla, Kostel sv. Vojtěcha, Kostel sv. Floriána, a další). Zpřístupněny budou technické památky, a to Masarykovo zdymadlo či Parní vodárna Střekov. Historií dýchnou muzea s válečnou tématikou (Muzeum ČSLO Valtířov, Muzeum lehkého opevnění vz. 36 v Hostovicích či Muzeum civilní obrany v areálu Ústeckého podzemí).

Na řadě míst bude pro návštěvníky rovněž připraven zajímavý doprovodný program. Jedná se o komentované prohlídky, koncerty, výstavy, nejrůznější soutěže či ankety. Na zámku v Krásném Březně můžete shlédnout výstavu s názvem „Architektura ve službách republiky“, která je věnována oslavám 100. letému výročí vzniku republiky. Do Severočeské vědecké knihovny vás jistě přiláká podzimní „Burza s hudbou“, kde budete mít možnost zakoupení vyřazených knih. V Ústeckém podzemí vám poví tajemný příběh podzemí v rámci prohlídky jen s baterkou a svíčkami. Toto i mnoho dalšího můžete zažít v rámci letošního ročníku Dnů evropského dědictví.

A také v letošním roce bude Dny evropského dědictví doprovázet soutěž o ceny! Sbírejte razítka do turistického pasu a budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Pozorně čtěte pravidla soutěže.

Akce se koná pod záštitou náměstka primátorky města Ústí nad Labem MUDr. Jiřího Madara.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ústí nad Labem Akce v obci Ústí nad Labem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Interhotel Bohemia Ústí nad Labem (829 metrů)

Penzion Lada Ústí nad Labem (2.3 km)