Velikonoce u Thurn - Taxisů na zámku Loučeň

Velikonoce u Thurn - Taxisů na zámku Loučeň

Adresa:

Nymburk, Loučeň 1

Termín: 27.3.2020 18.4.2020

27bře - 18dub celý den

Žánr: ostatní akceVelikonoce akce v přírodě historie netradiční prohlídky rodina děti


Kněžna Marie strávila zimu na italském zámku Duino a vrací se oslavit svátky jara na Loučeň. Jako milovnice dětí a pohádek připravuje pro svá vnoučata i všechny děti z okolí velikonoční oslavy

Již tradičně je zámek Loučeň otevřen celoročně, ale tím opravdovým zahájením nové sezóny jsou až Velikonoce. Velikonočním prohlídkám se letos budeme věnovat téměř celý měsíc. Některý z členů knížecí rodiny vás osobně provede slavnostně vyzdobeným zámkem a seznámí vás s tím, jak slavila jarní svátky knížecí rodina i lidé v podzámčí.

Dozvíte se, jaké překvapení kněžna Marie Thurn Taxisová chystala svým vnoučatům. U knížete Alexandra zase musíme zmínit jeho zálibu v ženách - o Velikonocích tedy neopomněl zajít s pomlázkou nejen za každou ženou a dívkou na zámku, ale zavítal i do zámeckého okolí. A malí princové a princezny spolu s dětmi z vesnice hltali velikonoční pohádkové příběhy o otvírání pokladů a pak v probouzejícím se Svatojiřském lese hledali skřítky Šejtany, vodníky, víly, hejkala a další mýtické postavy.

Velikonoční prohlídky probíhají každý den od 27. března do 18. dubna 2020.

Ve všední dny vždy ve 12:00 a 17:00 hod.
O víkendech a velikonočních prázdninách pak každou hodinu od 11:00 - 16:00 hod.

Zámecký areál s anglickým parkem, unikátním labyrintáriem se dvanácti labyrinty a bludišti a dětským lanovým parkem je oevřen denně od 10:00 -17:00 hod.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Velikonoce u Thurn -...

Zámek LoučeňJizbice (26 metrů)

Chateau McelyJabkenice (4 km)

Penzion U Anny ŠmejdířkyNymburk (11.2 km)