Sýkora, Mitura, Brož: NUTS

Sýkora, Mitura, Brož: NUTS

Adresa:

Beroun, Politických vězňů 203/9

Termín: 22.2.2018 23.3.2018

22úno - 23bře celý den

Žánr: výstavyobrazydesignvernisáž


Litografie Jiřího Boudy ze světa železnic vystřídá od 21. února výstava mladých výtvarníků pod názvem NUTS. Na výstavě se budou podílet čerství absolventi a studenti AVU a UMPRUM Šimon Sýkora, Tomáš Mitura a Štěpán Brož. Věříme, že návštěvníky galerie osloví svým projevem i tématikou.

Šimon Sýkora (*1990) je studentem AVU, který prošel ateliéry M.Mainera, V.Skrepla a R. Šalandy. Má velmi přímočarý projev, který nic nenamlouvá. Jeho obrazy zachycující lidské zoufalství,  nastavují zrcadlo současné konzumní společnosti, Nemoralizují, ale ukazují svět, před nímž mnohdy zavíráme oči. Sýkorovy obrazy nejsou procházkou upraveným parkem, ale cestou světem, kde se množí skládky, hoří letáky, kdosi tluče klackem do prázdného barelu... Návraty bývají frustrující.

Tomáš Mitura (*1988) je absolventem Malířského ateliéru IV. na pražské AVU. Věnuje se malbě, kresbě a ilustraci. V jeho díle najdeme citace z různých období malby, ať jde o středověk či avantgardní manýru počátku 20. století. Věnuje se také tetování. Osvojil si tradiční americké tetování a přidal k němu vlastní postoj. Vystupuje také s kapelou Vole, kterou můžete slyšet na punkových koncertech v Praze a okolí.

Štěpán Brož (*1992) studuje ateliér ilustrace a grafiky na UMPRUM vPraze. Věnuje se grafice, ilustraci, komiksu, malbě a grafickému designu. Z jeho prací je cítit zájem  o estetiku hudebních žánrů jako je punk nebo black metal. Vydal také několik komiksů. Má rád romantiku a smutné písně.

Díla této trojice budou jistě oživením berounské výtvarné scény. Zveme Vás proto srdečně na výstavu 21. února v 17 hodin. Obrazy si můžete prohlédnout až do 23. března 2018.

Součástí vernisáže bude loutkové divadelní představení studentů UMPRUM Luna, které se uskuteční v kavárně Jiná Káva v den vernisáže od 19.0

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sýkora, Mitura, Brož:...

Hotel Maxim Beroun-Město (53 metrů)

Hotel Verona MEA Beroun (79 metrů)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Státní hrad Karlštejn Státní hrad Karlštejn Karlštejn (8.8 km)
Státní hrad Křivoklát Státní hrad Křivoklát Křivoklát (16.4 km)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (28 km)