Zahájení adventu v Příbrami

Adresa:

Pribram, Tyršova 108

Termín: 26.11.2016 5.12.2016

26lis - 5pro celý den

Žánr: ostatní akceadventvánoce


Zahájení adventu v Příbrami Horký punč, vánoční melodie a slavnostní atmosféra. I když zima o sobě ještě nedala pořádně znát, nejkouzelnější období roku už pomalu klepe na dveře. Také už cítíte vůni skořice, svařeného vína a pražených ořechů? Vybavujete si tu příjemnou předvánoční atmosféru plnou očekávání?

Tradiční Vánoce mají pochopitelně svůj rozměr náboženský a duchovní, ale také společenský a kulturní. S tím souvisí i konání trvalých vánočních trhů, které město Příbram zažije letos vůbec poprvé. Advent bude zahájen 26. listopadu na náměstí. Zahájení adventu se uskuteční v sobotu 26. listopadu, tradičně na náměstí T. G. Masaryka v centru města. Dochází k významné změně oproti minulosti, kdy se konání slavnostní události přesouvá ze čtvrtka na sobotu.

Program je koncipován tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří. Stejně jako každý rok, tak i letos Příbram přivítá adventní čas slavnostním rozsvícením vánočního stromu a zapálením první svíce na adventním věnci. Na zahájení adventu na náměstí TGM vystoupí hudební skupina Ginevra, se svým programem i příbramské školy a v průběhu zábavného programu budou moci diváci zhlédnout i videomapping. Dále budou k vidění andělé na chůdách, iluzionistické vystoupení Martina Kellmana nebo koncert uskupení Tomáš Kočko a orchestr. Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a tradičním vánočním zbožím. Novinkou oproti minulosti bude také Ježíškova dílna pro děti, kde si budou moci vyrobit dárek s vánoční tématikou.

Na místě bude také Ježíškova speciální červená dopisní schránka. Děti tam budou moci vhodit svá přání. Po zahájení adventu se Ježíškova dílna i se schránkou přemístí na náměstí 17. listopadu, kde budou od 27. listopadu zahájeny trvalé vánoční trhy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zahájení adventu v...

Hotel Belvedere Příbram VII (1 061 metrů)

Hotel Hájek (dříve Asia) Příbram (1 956 metrů)