Martin Mainer  Sochy a Obrazy (2010-16)

Martin Mainer Sochy a Obrazy (2010-16)

Adresa:

Říčany, Plynární 1

Termín: 20.10.2016 25.11.2016
Vstupné:

dobrovolné

20říj - 25lis celý den

Žánr: výstavysochyobrazyvernisáž


Na co se těšit v listopadu v galerii Kotelna v Říčanech

Galerie připravila výběr z obrazů a soch známého současného umělce Martina Mainera. Představí hlavně jeho tvorbu posledních šesti let. Specifický monumentální prostor Kotelny bude zabydlen na stěnách většinou velkoformátovými obrazy z cyklu Křoví, Slovanská Epopej 2012, Blues woods, i z posledního cyklu Přicházíme v míru.

Díla v sedmi oddělených sekcích tvoří celek a zprávu divákům o autorově úsilí, estetice, etice i šlamastice výroby děl..

Mainer vytvořil dobrý a barevný rytmus instalace, s použitím menších, ještě nevystavených obrazů svých nohou a rukou z cyklu Černá hora. Na podlaze Kotelny dýchají sochy a objekty z výstavy Přicházíme v míru. Na místech betonových soklů stojí Anděl a vedle na podobném soklu Stojánek na globus, což je alegorie Géniů nesoucích Zemi, své místo zaujímají i chlupatí Buddhové a sarkastický Německý dům pro kočku a ptáka. Čelními velkými transportními dveřmi jakoby vchází bílá svatá trojice Lady boy, Na molu a Účes.

A nyní bychom rádi citovali autentický vzkaz autora k jeho možnému vystoupení na vernisáži výstavy dne 20.října.

"Možná, když na to přijde, přijde i kouzelník, rád bych pozval Karla Gotta, ale nevím, jak to udělat. Mistra si vážím nejen proto, že mě doprovází svým zpěvem od kolébky, ale také pro jeho občanské názory. V textu katalogu Přicházíme v míru často uvozuji své nekorektní myšlenky slovy, jak také Karel Gott říká, souvislosti tuší a také jako já nechce raději vyslovit.

Jestli autor bude mít sílu a jsa zbaven studu a podpořen atmosférou návštěvníků, kteří budou chtít posloucháním trávit cca dvacet minut, tak místo hudby, přečte nějakou kapitolu ze své knihy Půst. Samozřejmě, kdyby přišel Mistr a chtěl zazpívat, číst se nebude, kdyby nechtěl zpívat, což chápu, přečtu . Půst jsem psal téměř denně posledního půl roku, pojednává o sousedských vztazích našich národů, o lásce i smrti a hlavně partě lidí, náhodných turistů, zůstavších po velkém kolapsu, dokonaném Velkým Řachem, kteří žijí a prosperují v Posázaví ve Státě na Statku a vzývají a jsou vedeni, učeni a chráněni Naší Svatou Bohyní Kulajlou, ve středu, což je hlavní den přijímání Bohyně, svému státu říkají Bohyňije"   

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Středočeský kraj Akce v obci Říčany

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Martin Mainer Sochy a...

Oáza Říčany Říčany (667 metrů)

Penzion V Roklích Říčany - Kuří (3.2 km)

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (18.3 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (19.1 km)