UnderFolk – Rejka Balcarová & Marek Vojtěch

UnderFolk – Rejka Balcarová & Marek Vojtěch

Adresa:

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Kavárna Dvě vrány, Masarykovo náměstí 60/17

Termín: 22.2.2023
Vstupné:

dobrovolné

22únor středa 19:00

Žánr: koncerty


Ve středu 22. února od 19 hodin proběhne v Brandýse nad Labem v kavárně a tvořílně Dvě vrány hudební vystoupení dvou osobitých písničkářů. Autorskou tvorbu předvedou Rejka Balcarová a Marek Vojtěch.

Rejka Balcarová je písničkářka jemného hlasu a pestrých melodií doprovázených hrou na akustickou kytaru. V minulosti působila v mnoha hudebních uskupeních (Medovina, Hudbanda a dalších) a roku 2022 se po zhruba devítileté pauze vrátila na pódium, tentokrát jako sólová písničkářka. Kromě hudby se věnuje též fotografii, vede kreativní kurzy tvoření z papíru a je součástí pořadatelského týmu pražské písničkové soutěže Notování.

Marek Vojtěch se doprovází většinou na akordeon a stejně jako Rejka se k hraní vrací po přestávce, kterou zaplnil zejména divadelní tvorbou pro děti. Jeho písně vynikají především hravostí, vytříbeným jazykem a nadhledem. O jeho textařských kvalitách svědčí i to, že v minulosti pracoval jako spoluscenárista k televizní talkshow nebo napsal texty k písním k divadelní adaptaci Strašidla cantervillského, jíž měli možnost shlédnout diváci i na zámku v Brandýse nad Labem.

Pořad UnderFolk je dílem spřátelených muzikantů, kteří se snaží veřejnosti představovat zajímavé hudební osobnosti stojící stranou hudebního mainstreamu. V Brandýse proběhne jeho letošní únorový díl, spolupořádaný kavárnou Dvě vrány. Koncert se koná ve středu 22. února od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.

Těšíme se na vás.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce