Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích

Adresa:

Zvířetice

Termín: 26.11.2021 23.12.2021

26lis - 23pro celý den

Žánr: výstavyvánoce řemesla keramika advent zvyky betlém rodina děti Zvířetice


Jsou známé především výrobou tradiční keramiky. V posledních třech letech se však stalo tradicí, že do Zvířetic na Bakovsku se sjíždí lidé z okolí i v čase adventu, aby nasáli pravou a ničím nefalšovanou vánoční atmosféru. Kreativní centrum Zvířetice totiž pravidelně pořádá akci s názvem Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích. Ani letošní rok není výjimkou. Navzdory koronavirové pandemii je od 26. listopadu k vidění nejen výstava spojená s vánočními zvyky, která zahrnuje přes 150 betlémů z depozitáře Hrnčířského dvora včetně unikátního betlému přátel Zvířetického dvora, ale také přehlídka tradičních řemesel.

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích, které jsou nejdéle trvající vánoční akcí s tradičním programem na Mladoboleslavsku. Letos se konají již potřetí. Poprvé za přispění Nadačního fondu Škoda Auto, který podpořil akci v rámci grantové výzvy Tady jsem doma.

Součástí zpoplatněné výstavy je například přehlídka vánočních dekorací, ukázky řemesel a rukodělných dovedností nebo výstava betlémů. Návštěvníci dokonce mají možnost pomoci vytvořit nový zvířetický betlém. Jedná se o tzv. betlém přátel Zvířetického dvora.

V rámci bohatého doprovodného programu lze dále navštívit třeba fotoateliér, který nabízí možnost zhotovení vánočních fotografií od profesionálů. Zároveň má každý návštěvník po celou dobu konání akce možnost zakoupit originální vánoční dárky, stejně jako výrobky z tradiční keramiky ze Zvířetic.

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích probíhají dle aktuálně platných vládních opatření a pokud se nic v tomto ohledu nezmění, s doprovodným programem potrvají až do 23. prosince, na výstavu Betlémů se pak mohou návštěvníci přijít podívat až do 6. ledna 2022.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Středočeský kraj Akce v obci Zvířetice

Podobné akce