Jak jsme si hráli - výstava retro hraček

Jak jsme si hráli - výstava retro hraček

Adresa:

Rakovník, Náměstí Obětovaných 1

Termín: 6.7.2021 26.9.2021
Vstupné:

dospělí 60 Kč, děti 30 Kč

6čvc - 26zář celý den

Žánr: výstavyretro hračky rodina děti historie netradiční prohlídka hry zábava muzeum Rakovník


srdečně zveme do Petrovcovy výstavní síně na výstavu Jak jsme si hráli - výstava retro hraček. Výstavu můžete navštívit od 3. 6. do 26. 9. 2021. V našich výstavních síních mohli návštěvníci vidět už dvě tematické výstavy inspirované léty minulými charakterizované termínem retro. Nejprve výstavu se zimním laděním Jak jsme slavili Vánoce, později instalaci dokumentující letní trávení volného času s názvem Jak jsme jezdili na dovolenou. Příznivý ohlas dal podnět k dalšímu pokračování, tentokrát se zaměřením na dětskou zábavu a hry. Opět se ocitneme mezi předměty z konce 60. let až z počátku 80. let minulého století.

Na výstavě Jak jsme si hráli si připomeneme dobové hračky pro nejmenší - pískací figurky, chrastítka i nafukovacího červeného buvola. K holčičímu světu patřily panenky, pokojíčky s nádobím a nábytkem i sady k vlastnímu tvoření. V klučičím pokojíku bývala autodráha, různé stavebnice, mnohdy elektrický vláček a celá řada dopravních prostředků. Ve volném čase se děti věnovaly oblíbeným společenským i naučným hrám, hračkám rozvíjejícím myšlení i zručnost a samozřejmě dětským ilustrovaným knížkám. Z dalších oblíbených hraček si určitě vzpomenete na magickou tabulku, dětský diaprojektor, tiskárničku, elektrickou násobilku nebo Rubikovu kostku.

Otevírací doba mimo pandemii:

celoročně:
po: zavřeno
út - ne 9:00 - 17:00 hodin
Upozornění:
od 11.30 do 12.30 - polední přestávka, dezinfekce prostor

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jak jsme si hráli -...

Penzion BezdÄ›kovRakovnĂ­k (482 metrů)

VinnĂ˝ apartmán RakovnĂ­kRakovnĂ­k (1 254 metrů)

Ubytovna RakovnikRakovnĂ­k (2.4 km)