Muzeum Mladoboleslavska vás zve na novou dlouhodobou výstavu, nazvanou „Pracovna Václava Klementa“. Hlavní část výstavy tvoří nábytek z Klementovy vily v Husově ulici v Mladé Boleslavi, kterou si – již jako generální ředitel firmy Laurin & Klement – nechal postavit po roce 1907. Vedle honosného nábytku – psacího stolu, židle, knihovny a konferenční stolku se sedací soupravou – který sám o sobě je ukázkou špičkového nábytkářského řemesla té doby, jsme vystavili i další předměty spojené s osobností zakladatele automobilky, která dnes patří ke stěžejním průmyslovým podnikům v České republice.

Václav Klement totiž daroval ve 30. letech mladoboleslavskému muzeu řadu předmětů, souvisejících s jeho osobním i profesním životem. Vystaveny jsou třeba ceny, které značka  L&K získala za umístění v automobilových závodech. Jistě nejatraktivnější součástí expozice jsou dva motocykly, které pan generální ředitel odkoupil od původních majitelů, aby je mohl věnovat muzeu. Výstava mladoboleslavského muzea chce touto formou připomenout i 125. výročí vzniku firmy pánů Václava Laurina a Václava Klementa, která je dnes celosvětově známou automobilkou.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Mladá Boleslav Akce v obci Mladá Boleslav

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pracovna Václava...

Hotel U HraduMladá Boleslav (74 metrů)

Hotel ZlatĂ˝ kohoutMladá Boleslav (305 metrů)

Hotel ZimnĂ­ StadionMladá Boleslav (470 metrů)