Na plný plyn

Na plný plyn

Adresa:

Mělník, náměstí Míru 54

Termín: 6.7.2021 19.9.2021
Vstupné:

plné 20 Kč, snížené 10 Kč

6čvc - 19zář celý den

Žánr: výstavymodely autíček muzeum Mělník


Mělnický sběratel autíček Martin Švec představuje svou rozsáhlou sbírku v malém sále Regionálního muzea Mělník. A není to sbírka ledajaká! Své první autíčko dostal pan Švec k narozeninám v roce 1965 a už jako malý kluk svého angličáka opatroval a postupně k němu shromažďoval další. Už v té době se rozhodl, že autíčka nebudou na hraní, že znamenají mnohem víc. A tak i to první darované jeho babičkou z roku 1965 na výstavě uvidíte a k tomu ještě dalších 992 modelů!

Mezi největší skvosty patří prezidentské speciály, ponorkoauto Jamese Bonda, tříkolky Mercedes Benz nebo Velorex, papamobil či upravený model škoda felicie 1:43 přesně podle auta, které pan Švec vlastnil – včetně střešního okna, polepů speciální edice a SPZ. Na výstavě však najdete také autobusy, tramvaje, motorky, lodě a dokonce i kombajn. Vitríně se závodními auty kraluje modrý model formule s obrázkem (vlastnoručně malovaným p. Švecem), který je podepsaný do Jackieho Stewarta - trojnásobného mistra světa Formule 1.

K vidění jsou modely značek Bburago, Abrex, Matchbox, Cararama, Gorgi, Solido, Welly, Maisto a další, které jsou nejčastěji v měřítkách 1:18, 1:24, 1:43, 1:72.
Součástí výstavy je herní koutek pro děti a doprovodná soutěž.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Na plný plyn

Penzion U ZámkuMÄ›lnĂ­k (182 metrů)

Hotel U RytĂ­Ĺ™eMÄ›lnĂ­k (214 metrů)

Hotel U CĂ­saĹ™eMÄ›lnĂ­k (220 metrů)