Gwénaël Morice / Férový okruh, Lorient - Libčice nad Vltavou - Kutná Hora

Gwénaël Morice / Férový okruh, Lorient - Libčice nad Vltavou - Kutná Hora

Adresa:

Kutná Hora, Barborská 51 – 53

Termín: 18.7.2021 24.10.2021

18čvc - 24říj celý den

Žánr: výstavyumění současné umění galerie rodina děti Kutná Hora


Férový okruh představí sofistikovaný projekt francouzského sochaře Gwénaëla Morice, který vytváří design z plastových obalů produktů běžně používaných v evropských domácnostech.

Projekt pomyslně propojuje bretaňské přístavní městečko Lorient, kde umělec žije a tvoří, spolu se dvěma výstavními místy v Čechách, jimiž jsou arto.to galerie v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou a Galerie Středočeského kraje – GASK v Kutné Hoře.

V GASK, v galerijním prostoru Whitebox, vytvoří Gwénaël Morice interiérovou site-specific instalaci v podobě hravého umělohmotného ráje, která potěší děti i dospělé. Nedílnou součástí vytvořeného plastového prostředí se stanou i hračky pro děti, jež si návštěvníci budou dokonce moci zakoupit v Designshopu galerie.

Férový okruh je nejen designovou výstavou, představující zahraničního tvůrce akcentujícího problematiku trvalé udržitelnosti, ale také vyzývá k putování, nahlédnutí a objevení dvou svébytných kulturních míst ve středních Čechách.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Gwénaël Morice /...

Vila u VarhanářeKutná Hora (115 metrů)

Penzion BarboraKutná Hora (136 metrů)

Hotel OpatKutná Hora (325 metrů)