Sladkosti na Kolínsku

Sladkosti na Kolínsku

Termín: 13.5.2021 31.10.2021
Vstupné:

základní 50 Kč, snížené 25 Kč

13kvě - 31říj celý den

Žánr: výstavycukrovinky sladkosti reklamní tabule plakáty archiv historie průmyslová výroba Kolín


Výstava představuje průmyslovou výrobu kávových náhražek a dále čokolády, kakaa a různých cukrovinek. Tyto dva významné obory potravinářského průmyslu se na Kolínsku rozvíjely od druhé poloviny 19. století a výroba cukrovinek v Kolíně přetrvává dodnes. Pozornost je věnována především Velimské továrně a kolínským továrnám, tzv. Cikorce (později Soja, CHOCOLAND a.s.) a firmě Kolinea. Doplňuje je připomínka menších podniků v Kolíně (Ludvík Kozelský, Bonbonia, resp. následovníci a Ameria).

Návštěvník se seznámí nejen s historickými fakty, ale může se pokochat celou řadou plechových dóz, reklamních tabulí, plakátů, drobných tisků a dalších předmětů spojených s tímto podnikáním. Výstavu připravilo Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci se Státním okresním archivem Kolín a dalšími institucemi a soukromými sběrateli.

Otevírací doba

úterý–pátek: 9.00–17.00 hodin
sobota–neděle: 10.00–17.00 hodin
24., 25., 31. prosince, 1. ledna: zavřeno

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sladkosti na Kolínsku

Pension InspiraceKolĂ­n (77 metrů)

Pension Pod věžíKolĂ­n (150 metrů)

CafĂ© Kaftan - pensionKolĂ­n (294 metrů)