Mekuc v květnu 2021 – hudba, pohádka, přednášky i keramická dílna

„I přes přetrvávající závažnou epidemiologickou situaci se díváme optimisticky kupředu a vidíme světlo na konci tunelu. Proto jsme se rozhodli na květen připravit několik komorních pořadů s vírou, že se konečně s našimi diváky osobně potkáme. Jsme připraveni otevřít dveře našich poboček hned, jak to bude možné. Konkrétní termíny konání pořadů zatím neurčujeme, rozhodneme o nich až na základě vývoje a s ním souvisejícího nařízení vlády,“ sděluje plány Mělnického kulturního centra na příští měsíc ředitelka ing. Radka Kareisová.

Masarykův kulturní dům | Tomáš Homuta Trio
Bluesové skladby i originální provedení klasických hitů Beatles či Rolling Stones hraje skvělý muzikant, fenomenální pianista a zpěvák Tomáš Homuta se saxofonistou Davidem Fárkem, zpívá soulová zpěvačka Vlaďka Svobodová. / Vstupné 150 Kč

Masarykův kulturní dům | Bramborové království
Originální loutková pohádka pro děti od 3 let vypráví o trampotách krále Brambora Bramboroviče I. a jeho královny Brambory Bramborovny II. se strašným drakem Friťákem. Účinkuje divadlo Loutky bez hranic. / Vstupné 80 Kč

Masarykův kulturní dům | S batohem napříč Marokem
Prostřednictvím fotografií, videí a vyprávění se vydáme do exotické země plné barev, vůní a stylů, poznáme podmanivou atmosféru hliněných berberských vesnic, kde lidé žijí stejně jako jejich předci před 100 lety. Zažijeme, jaké to je putovat s batohem na zádech odlehlými končinami muslimské země. Cestopisná přednáška Pavly Bičíkové. / Vstupné 80 Kč

Masarykův kulturní dům | Voda ve výtvarném umění
Na Mělníku je voda velkým tématem od samých počátků města. Oživila jej také nedávná výstava Voda a civilizace na náměstí Míru. Bylo by škoda téma vody opustit s koncem výstavy, je nevyčerpatelné a bez počtu jsou také možné úhly pohledu na něj. Dvě přednášky historika a teoretika umění PhDr. Vladimíra Czumala se na bohatém obrazovém materiálu pokusí přiblížit, co o tématu vody vypovídá ve své tisícileté historii výtvarné umění, jaké významy vody nám mohou připomenout obrazy, sochy a stavby. / Vstupné 80 Kč
PhDr. Vladimír Czumalo, CSc. (* 1954) vystudoval obory dějiny umění a estetika na FF UK v Praze. Specializuje se na problematiku měst, architektury, fotografie a památkové péče. Přednáší na FAMU, KTF UK, FSv ČVUT, VOŠTŘ a v kursech NPÚ, MHMP a MK ČR.

Masarykův kulturní dům | Keramická dílna
Kurz pro začátečníky i mírně pokročilé, na kterém si účastníci vyrobí pod odborným dohledem lektorky Jany Volkové výrobky tvarované rukou podle vlastní fantazie. V ceně kurzu jsou 2 kg hlíny, výpal v keramické peci a káva. Rezervace – lesnerova@mekuc.cz. / Cena kurzu 290 Kč.

Masarykův kulturní dům Mělník
Vítězslav Knejfl na srbské frontě – životní příběh mělnického profesora
Výstava fotografií profesora Vítězslava Knejfla z Rudniku doplněná doprovodnými texty a fotografiemi je přesunuta na květen.

Galerie Ve Věži | Magdalena Rutová: Lino
Galerie Ve Věži zve od 7. 5. na výstavu prací mladé grafičky a ilustrátorky Magdaleny Rutové. Výstava nesoucí stručný a všeříkající název Lino představí výběr z grafiky, ilustrací a komiksu autorky, jejíž tvorba je charakteristická zejména originální výtvarnou zkratkou, precizní technikou linorytu a osobitou stylizací kreseb plných nápadů, humoru, nadsázky a hravosti. Linoryt je grafická technika, kterou autorka používá ve svých deníkových zápiscích, komiksech, ilustracích i k tvorbě samostatných grafických listů a bude v různých provedeních vévodit i vystavené kolekci. Výstava potrvá do 20. 6. 2021.

Městská knihovna Mělník | Mělnická knihovna kvete žlutě
Na konci dubna byl zahájen projekt ŽLUTÝ OSTROV / ČTEME UCHEM. Ostrůvek před knihovnou na náměstí Karla IV. rozzářily nově natřené žluté lavičky, křesílka a krásné květiny od místního Květinářství Hobíkovi. Místo láká kolemjdoucí k posezení a poslechu vybraných fragmentů audioknih z fondu naší knihovny. Můžete se těšit na Malého prince, Povídky a pohádky Zdeňka Svěráka, italský román záhadné Eleny Ferrante a další tituly z nakladatelství Tympanum. 26. 5. k Vám hlasy členů mělnického Nového divadla ,promluví slavný místní rodák, básník Oldřich Wenzl. Na všechny registrované čtenáře čeká 10% sleva na kávu v přilehlém stánku Šestihran Kafe Mělník. Sledujte náš facebook či web a dozvíte se více.

Do nových prostor městské knihovny pustíme v květnu také výtvarné umění. Úspěšná ilustrátorská dvojice, která má na svém kontě mnoho ocenění, Jan Šrámek a Veronika Vlková, vyzdobí foyer knihovny velkoformátovou originální malbou. Těšte se s námi!
Pro dámy, kterým chybí klid na čtení, oddech od každodenního shonu a sdílený relax nad kávou, je určen Dámský literární klub, který připravujeme formou pravidelných komorních setkání nad knihou v příjemném prostředí knihovny. Pojďme spolu sdílet dojmy z knih, filmových adaptací, témata, která nás zajímají.

Férová snídaně
Od roku 2012 se naše knihovna zapojuje do projektu Férová snídaně – největšího pikniku na podporu fairtradových výrobků a lokálních pěstitelů. Každoročně jsme se setkali buď v parku Na Aušperku, nebo na vyhlídce u sochy Karla IV., společně posnídali fair trade výrobky a prožili příjemné dopoledne.
„Letos budeme opět snídat férově, ale pozor, tentokrát na výletě! Přijměte výzvu a v sobotu 8. 5. 2021 vyrazte na výlet, vezměte s sebou své nejbližší a do batohu si přibalte nějaké dobroty označené FAIRTRADE nebo si z férových surovin upečte něco luxusního.
Nezapomeňte podpořit také výrobce a pěstitele ve svém okolí. Uvítáte tip na výlet po Mělníku a okolí? Pokud ano, sledujte první květnový týden facebook knihovny, kde najdete pár návrhů pěkných míst, kam můžete vyrazit,“ přibližuje zájemcům průběh letošního ročníku Jana Volková.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Program na měsíc...

Hotel U CĂ­saĹ™eMÄ›lnĂ­k (421 metrů)

Hotel JaroMÄ›lnĂ­k (436 metrů)

DĹŻm V PodzámÄŤĂ­MÄ›lnĂ­k (484 metrů)