Přejít na stránky Ticketpro.cz

Nathaniel Peterson

Adresa:

Kutná Hora, Česká 983

Termín: 15.5.2013 16.5.2013

15květen čtvrtek 01:00

Žánr: jazzrockpopfestivalblues


V polovině května k nám přijíždí jeden z bluesrockových velikánů, bývalý frontman legendární skupiny SAVOY BROWN -  americký baskytarista a zpěvák – NATHANIEL PETERSON. Spolu s italským kytarovým virtuozem FULVIEM FELICIANEM, představí českému publiku průřez jak svou tvorbou, tak i klasikou daného žánru.

NATHANIEL PETERSON amp; FULVIO FELICIANO

(ex – Savoy Brown, Twin Dragons)

15.05.2013 – Praha, FreeMasonic Club ( Red Baron Band)

16.05.2013 - Kutná Hora, Česká 1 ( Petr Henych amp; G-bod)

V polovině května k nám přijíždí jeden z bluesrockových velikánů, bývalý frontman legendární skupiny SAVOY BROWN - americký baskytarista a zpěvák – NATHANIEL PETERSON. Spolu s italským kytarovým virtuozem FULVIEM FELICIANEM, představí českému publiku průřez jak svou tvorbou, tak i klasikou daného žánru.

NATHANIEL PETERSON pochází z indiánské rodiny a narodil se v Memphisu, stát Tennessee. Záhy po narození se rodina stěhuje do Detroitu a ještě v dětském věku se malý Nathaniel chápe baskytary a zůstává nástroji věrný už napořád. Brzy se důvěrně seznamuje, koncertuje a jamuje s umělci s celých Spojených států a. Protože se nikdy nesoustředí pouze na jeden vyhraněný styl, tak v průběhu 60-tých let vystupuje např. s Mitchem Ryderem, Tim Buckleyem, Rusty Dayem ale i třeba Iggy Popem. Sedmdesátá léta tráví s mnoha různými umělci na turné po USA a Evropě. Po návratu do USA v 80.roce nahrává v Los Angeles své sólové album se skupinou pojmenovanou Mama Roo. Znovu se vydává na nekonečné turné a postupně vystupuje např. s Coco Montoyou od Johna Mayalla, Jamesem Armstrongem z Albert Collins Bandu, Jimem Keltnerem od Erica Claptona, Kenny Logginsem, Spencerem Davisem, Stevem Lukatherem a Jeffem Porcarem z Toto a nekonečnou řadou dalších. Příchodem 90-tých let pokračuje na nahrávání a komponování s mnoha dalšími umělci, mezi kterými je nutné jmenovat Keitha Richardse z Rolling Stones, Petera Greena z Fleetwood Mac, členy Howlin´ Wolf atd., až zakotví na pět let jako zpěvák a baskytarista SAVOY BROWN. Po odchodu z kapely se opět vrhá do nekonečného maratonu různých turné a nahrávání alb s různými umělci, až zakotví ve skupině TWIN DRAGONS. Tato kapela, s neustále se měnící sestavou okolo Petersona, se již také v minulosti představila českému publiku na několika koncertech. V této skupině také začala spolupráce Petersona s italským kytarovým mistrem FULVIEM FELICIANEM. Ten,ač o mnoho let mladší, je také ostříleným borcem a velice často bývá hostem prestižních bluesových festivalů. Je znám mimo jiné,jako velký obdivovatel hry Jimiho Hendrixe a velké úspěchy slaví i s jeho cover bandem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Středočeský kraj Akce v obci Kutná Hora

Podobné akce

20srpen sobota

Brod 1995

, před atletickým stadionem Festival

13srpen sobota 12:00

Paráda fest 2022

, amfiteátr Konopiště Festival

Ubytování v okolí akce Nathaniel Peterson

Vigvam penzionVeletov (14.5 km)

U PichlerůPňov-Předhradí (17.1 km)

Usedlost NouzovZásmuky (18.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?