Den otevřených dveří ve Vodním domě a Včelím světě

Den otevřených dveří ve Vodním domě a Včelím světě

Adresa:

Hulice, Hulice 118

Termín: 19.9.2020
Vstupné:

Zdarma

19září sobota 10:00

Žánr: ostatní akce


Zajímá vás, jaké všechny tváře má voda? Jak vypadá svět pod hladinou? Chcete vědět, jak se včely dorozumívají? Kolik kilometrů nalétají k nasbírání jednoho kilogramu medu? Pokud ano, přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří ve Vodním domě a Včelím světě, kde se toto a ještě mnohem více dozvíte. Věděli jste, že vodní nádrž Švihov na přehradě Želivka zásobuje vodou Prahu a téměř celé Střední Čechy? Zajímá vás, jak funguje? Přihlaste se na komentované exkurze hráze. Jedna prohlídka trvá 60 minut. Ve Včelím světě na vás čekají prohlídky expozice a dvě speciální komentované prohlídky úlů pod vedením včelařských odborníků. Pro milovníky architektury je připravena komentovaná prohlídky Včelího světa pod vedením architekta Jiřího Poláčka.

Po celou dobu budou připraveny různé aktivity pro děti i dospělé. U Vodního domu můžete rýžovat zlato přímo se skutečným zlatokopem nebo si vyzkoušet broušení hadců. Budete se moci zapojit do tvořivé dílničky čtecích dědečků a babiček organizace Mezi námi, o. p. s. Zjistíte více o vodním díle Švihov přímo od zástupců Povodí Vltavy s. p. Záchranná stanice pro živočichy vám ukáže, jak se vypouští uzdravené zvíře zpět do volné přírody. Podblanické ekocentrum si pro vás připravilo řadu pokusů a aktivit. A kdo vám poví více o Domu přírody a národním geoparku? Nikdo jiný než Blanický rytíř. Ve Včelím světě budou pro návštěvníky nachystané dílničky – výroba svíček z medu nebo mořské soli. Po celý den bude fungovat vědecký včelařský koutek s různými aktivitami, které všem návštěvníkům přiblíží život včel. Pro milovníky sladkého budou připraveny ochutnávky medu. Nejen začínající včelaři budou moci využít včelařskou poradnu. A co dalšího na vás čeká? Děti se mohou těšit například na vystoupení Divadla Pampeliška. Odpoledne všem zpestří kapela Re-flex group.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Středočeský kraj Akce v obci Hulice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Den otevřených dveří...

Zámek ČechticePravonín (10.9 km)

Usedlost NouzovZásmuky (22.9 km)

StromhouseVlkančice (23.7 km)