Gasparáda - festival k poctě slavného Deburaua

Adresa:

Kolín, Karlovo náměstí

Termín: 4.9.2020
Vstupné:

zdarma

4září pátek 17:00

Žánr: divadlo


Kolín je město ležící v geografickém středu Evropy. Právě zde se koncem 18. století narodil nesmrtelný Pierot Jean Gaspard Deburau (1796-1846). Nikdo již neví, jak vypadal ani, jak hrál, umění pantomimy nelze popsat slovy. Ani svědek jeho slávy, lidové divadlo "provazochodců" Theatre des Funambules na bulváru du Temple v Paříži již neexistuje. Zůstává legenda o Pierotovi s moukou na obličeji, legenda, kterou nesli jeho slavní následníci.

Pomníkem svého druhu je i kolínský FESTIVAL GASPARÁDA, který se v jeho českém rodišti koná pravidelně od roku 1992. Festival je dramaturgicky zaměřen nejen na pantomimu, ale i na další formy neverbálního divadla. Pod širým nebem, v romantické kulise historického náměstí se objevují akrobaté, pouliční umělci, představitelé fyzického divadla, nového cirkusu, experimentátoři či strůjci happeningů... Kromě nejvýraznějších českých sólistů a divadel byli častými hosty festivalu umělci z Francie či Ruska. Kontrast vysokého umění a provinční atmosféry dává festivalu jistou magnetičnost, která přitahuje diváky i osobité herce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

7říjen čtvrtek 20:00

14březen pondělí 20:00

30listopad úterý 20:00

Partička

, Třebízského 161 Divadlo

Ubytování v okolí akce Gasparáda - festival k...

U PichlerůPňov-Předhradí (7.4 km)

Vigvam penzionVeletov (9 km)

Školní hotel JuniorPoděbrady (14 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?