Auta a mašiny / Československá produkce hraček 50. až 80. let 20. století

Auta a mašiny / Československá produkce hraček 50. až 80. let 20. století

Termín: 18.7.2020 31.1.2021
Vstupné:

50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 130 Kč

18čvc - 31led celý den

Žánr: výstavyumění historie design hračky děti rodina letní výstavy podzimní výstavy zimní výstavy střední čechy


Výstava mapuje vývoj hračky, konkrétně autíček a vláčků, větší části druhé poloviny 20. století. Je určena nejen dětem, ale také dospělým, kteří si v dětství hráli právě s takovými hračkami, které si na výstavě mohou připomenout. Pro děti je připraven dětský koutek.

Zastoupena je celá škála produkce hraček – osobní a nákladní auta, skútry, bojová vozidla a tanky, ale také například kosmická vozidla fantaskního vzhledu. Výstava reflektuje časovou chronologii, takže se návštěvníci mohou seznámit s poválečnými bakelitovými modely, oblíbenými plechovými stroji a později preferovanými plastovými výrobky.

Výstava mohla vzniknout díky obdivuhodnému odhodlání k vytvoření rozsáhlé nemuzejní sbírky. Ladislav Suchánek se věnuje sběratelství hraček druhé poloviny 20. století, pro potřeby výstavy byl vymezen užší okruh. Celá výpůjčka prošla poměrně radikálním výběrem těch opravdu nejzajímavějších, v mnoha případech až ikonických exponátů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Auta a mašiny /...

Vila LannaPraha (6.2 km)

Výstaviště HolešovicePraha (6.4 km)

The Golden Wheel HotelPraha (7.8 km)