Představujeme spolek pražských výtvarných umělců

Představujeme spolek pražských výtvarných umělců

Adresa:

Vlašim, Zámek 1

Termín: 10.7.2020 27.8.2020

10čvc - 27srp celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění střední čechy letní výstavy malba


Na výstavě budou zastoupená díla 29 umělců.

Spolek pražských výtvarných umělců vznikl po rozpadu Svazu českých výtvarných umělců a Českého fondu výtvarného umění. V těchto organizacích byla registrována většina profesionálních výtvarníků.

Nejprve vzniklo Sdružení pražských malířů a nedávno, po transformaci se rozšířily stanovy a sdružení bylo nazváno ,,Spolkem pražských výtvarných umělců“. Smyslem jeho činnosti je sdružovat a vystavovat demokraticky výtvarníky různých názorů a výtvarného cítění.

Jediný požadavek je vysoká profesionalita.Přibližně před deseti roky začal spolek na své výstavy zvát sochaře, čímž se jeho expozice staly divácky ještě zajímavější.

Přehled tvorby našich členů též reprezentuje publikace, která vyšla k výročí založení spolku a bude též součástí naší výstavy s možností si ji zakoupit. Spolek často pořádá výstavy na různá témata, kupříkladu výstavu Portrét, Mystérium či Andělé a démoni.

Současná výstava ve Vlašimském zámku proběhne formou salónu, takže každý výtvarník zde vystaví dílo, které si sám vybral. Zámecké prostory vždy zdobila umělecká díla a tak se obrazy na chvíli vracejí na místa, která jim byla historicky předurčená.

Podobné akce

29úno - 30srpcelý den

Artikl

, Barborská 51 – 53 Výstava

2srp - 6procelý den

Kurt Gebauer

, Malé náměstí 74 Výstava

Ubytování v okolí akce Představujeme spolek...

Zámek Ratměřice - Hotel & ResortLouňovice pod Blaníkem (12.1 km)

Zámek ČechticePravonín (14.4 km)

Sport&Relax Centrum BenešovTeplýšovice (16.1 km)