Když skály začínají průsvitnět a hýbat se, je slyšet šepot kamene a stromy se dávají do řeči o vašich vlastních tajemstvích.

Lenka Falušiová patří k lesním chodcům a ve svých velkoformátových kresbách - grafikách nás vede do světa jesenických horských smrčin, kraje rozsáhlých a přirozených jehličnatých lesů. Pletivo delikátních čar a šrafur nikde nezačíná, ani nekončí, přesto z nich les vystupuje v působivé kráse: „Les, kam lidská noha nevkročí, temná houština, která promlouvá hlubokým zvukem“.

Výstava Lenky Falušiová je v mnoha ohledech podivná, nebude mít vernisáž, možná na ní budete sami a otevírá se v době, kdy my jsme stáli, ale skrze nás tajemně prošel čas a proměnil tvář světa i nás samotné. Ty změny jsou do značné míry odrazem neblahých zásahů člověka do míst, kam se pouštět neměl. Bůh-příroda se směje: Vybral sis to sám.

Současná česká výtvarnice.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

2srp - 6procelý den

Kurt Gebauer

, Malé náměstí 74 Výstava

2srp - 6procelý den

2srp - 6procelý den

Ubytování v okolí akce Lenka Falušiová /...

Time Cafe & PenzionPříbram (265 metrů)

Rezidence HolšínHluboš (10.3 km)

Rezidence V ParkuDrhovy (16.1 km)