Ještě jednu stránku, prosím.... hravá výstava o dětské knize

Ještě jednu stránku, prosím.... hravá výstava o dětské knize

Termín: 27.5.2020 27.9.2020

27kvě - 27zář celý den

Žánr: výstavyumění literatura děti knížky historie hry kreativita střední čechy letní výstavy


Výstava představuje na pozadí původní české i světové autorské literární tvorby pro děti a mládež dětskou literaturu jako kouzelný svět fantazie. Ambicí není věrný literárněhistorický obraz, ale spíše představit svět knih pro děti od minulých staletí a desetiletí do současnosti a dále knihy, které byly důležité třeba pro jednu čtenářskou generaci a nové zajímavé tituly. Cílem je, aby výstava plná her, aktivit a kreativních činností podněcovala pomocí odkazů na oblíbené či méně známé hrdiny a příběhy k lásce ke čtení, objevování a poznání.

Výstava je zaměřena primárně na dětského návštěvníka, ale také na rodiče a prarodiče, kteří zde jistě naleznou alespoň jednu knihu, která je v dětství provázela. Výstava by měla fungovat jako místo, kde si budou společně číst, hrát a tvořit, kde se budou od sebe navzájem učit, kde bude možné volně a přirozeně přecházet hranici mezi světem dětí a dospělých. Skrze knihy, příběhy, obrazy a hru chceme propojovat historii se současností, fantazii s realitou, děti se starší generací i mezi sebou navzájem. Chceme vybudovat prostor, kde se budou návštěvníci cítit téměř jako doma a kde se knihy a radost ze čtení opět stanou přirozenou součástí běžného života každé rodiny.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ještě jednu stránku,...

Vila LannaPraha (6.2 km)

Výstaviště HolešovicePraha (6.4 km)

The Golden Wheel HotelPraha (7.8 km)