Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020

Adresa:

Kutná Hora, více míst

Termín: 6.6.2020 (sobota)

6červen sobota 16:30

Žánr: Mezinárodní hudební festival Kutná Horahudebnífestivalkoncerty


Nejen klasickou komorní hudbu, ale i projekty na pomezí žánrů, přináší v letošním roce 13. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora. Od 6. do 14. června 2020 rozezní historické prostory v Kutné Hoře a jejím okolí vynikající české i zahraniční hudební osobnosti, které se jen výjimečně setkají na jiných pódiích. 

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora pod dramaturgickým vedením uměleckého ředitele a violoncellisty Jiřího Bárty, patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Dramaturgie se zaměřuje převážně na klasickou komorní hudbu, nicméně součástí programu jsou i projekty soudobé hudby a na pomezí žánrů. Festival má podobu tvůrčí dílny, při níž čeští a zahraniční interpreti během dne připravují programy na večerní koncerty. Letošní ročník se ponese mimo jiné v duchu oslav 250. výročí narození Ludwiga Beethovena: v podání Konstantina Lifschitze budou mít diváci možnost slyšet kompletní provedení jeho 32 klavírních sonát. V sérii komorních koncertů se kromě Jiřího Bárty představí přední sólisté a výjimečná komorní tělesa (klavíristé Igor Ardašev, Konstantin Lifschitz, Terezie Fialová, Imogen Cooper, Sascha El Mouissi, Aron Quartet, houslisté Benjamin Herzl, Roman Patočka, Matouš Pěruška, vokální duo Kchun  a další). Jedním z vrcholů festivalového programu je společný projekt varhanistky Kateřiny „Katty“ Chrobokové a Jiřího Pavlici & Hradišťanu.

Od 6. do 14. června 2020 se město Kutná Hora stane kolébkou nevšedních profesionálních projektů, které proběhnou v prostorách chrámu sv. Barbory, kostele sv. Jana Nepomuckého, kapli Božího těla a kostele Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory. Vstupenky jsou nyní v předprodeji na webových stránkách festivalu (www.mfkh.cz), síti Colloseum Ticket, IC Kutná Hora a IC Čáslav. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce