Mezinárodní festival Kutná Hora 2019 - 12. ročník

Adresa:

Kutná Hora, Barborská

Termín: 1.6.2019 9.6.2019
Vstupné:

200 - 600 Kč

1čer - 9čer celý den

Žánr: festivaly


Festival se dostal do povědomí hudbymilovného publika jako týden prožívání tvůrčí energie. Umělecký ředitel Jiří Bárta si zve vynikající české i zahraniční komorní hráče, kteří v Kutné Hoře společně vytvářejí kulturní atmosféru. Skladby, které zaznívají, jsou zkoušeny a připravovány přímo na místě. Tím se z překrásných historických míst každý rok stává pomyslná hudební dílna, která účastníky vtahuje do samotné přípravy koncertů a návštěvníkům přináší další úroveň, kterou na koncertech běžně nevnímáme.

Tato forma v Kutné Hoře funguje skvěle. Koncerty se konají v chrámu sv. Barbory, kapli Božího těla,  kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory a Jezuitské koleji - GASK. Festival je určen milovníkům komorní hudby, ale i posluchačům, kteří teprve hledají cestu ke klasické hudbě. To umožňuje velmi zajímavá dramaturgie a výběr výjimečných sólových hráčů z České republiky i ze zahraničí (Jiří Bárta, Kristina Vocetková - violoncello, Corinne Chapelle, Roman Patočka, Matouš Pěruška - housle, Terezie Fialová, Konstantin Lifschitz, Kana Okada, Lukáš Vondráček - klavír, Josef Somr - herec, Pavel Svoboda – varhany, Karel Untermüller - viola, Gabriela Vermelho & GaRe – performerka, zpěvačka a kvintonistka se svou kapelou, Vilém Veverka – hoboj, Marek Zvolánek – trumpeta, Musica Minore, PhilHarmonia Octet Prague – komorní soubory, Smíšený pěvecký sbor Gaudeamus / sbormistr Zdeněk Licek).

MHF KH si našel již velmi podstatné místo mezi kulturními událostmi v České republice, což dokazuje i stále se zvyšující návštěvnost. Festival má již svoji tradici a věříme, že se nám ho i v příštích letech podaří finančně zajistit.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní festival...

Penzion BarboraKutná Hora (114 metrů)

Hotel a restaurace U HrnčířeKutná Hora (400 metrů)

Hotel OpatKutná Hora (442 metrů)