Silvestr v jednu - Zámek Loučeň

Silvestr v jednu - Zámek Loučeň

Adresa:

Nymburk, Loučeň 1

Termín: 31.12.2018

31prosinec pondělí 13:00

Žánr: ostatní akceSilvestr


Již poosmé Vás zveme na zámeckou oslavu Silvestra. I tentokrát začínáme ve 13 hodin. I tentokrát navštívíme tři na hony vzdálené země z celého světa. A ani nyní nebude chybět Bílá paní s novoročními přípitky. Náš zámek slaví příchod Nového roku jako první místo v celých Čechách a patrně i první v celé Evropě. Knížecí rodina Thurn – Taxisů, které zámek patřil, byla velmi světácká, kosmopolitní. Silvestr v jednu začnou převážně slavit rodiny s dětmi na zámeckém nádvoří, plných 11 hodin před českou půlnocí.

Hostitelem této silvestrovské oslavy je Bílá paní, která již nejednu povedenou oslavu na zdejším zámku zažila, a to bez ohledu na majitele.

Společně s nimi příchod Nového roku poněkolik let slaví na nádvoří zámku také stovky dospělých a dětských návštěvníků. Kde jinde si můžou přiťuknout již hezky v klidu odpoledne?

První odbití půlnoci ve 13 hodin
Prvním místem na Zemi kam přichází nový rok je tichomořské souostroví Kiribati. Kiribati se skádá z několika desítek atolů s nádhernými korálovími útesy. Kiribati je také jediným státem světa, který se nachází na všech čtyřech polokoulích. Ve 13 hodin tedy oslavíme příchod nového roku na tichomořském atolu v příjemných letních teplotách.

Zámek Loučeň je místem pohádek a tak se mávnutím kouzelného proutku přeneseme za necelou hodinu o tisíce kilometrů na sever do mrazivých a pustých končin dálněvýchodního Ruska. V této části světa se nachází i nejchladněji trvale obydlené místo světa, malá osada Ojmjakon. Této části ruské tajgy se říká pól chladu severní polokoule, a právem. Průměrná zimní teplota "dosahuje" -50 °C a v roce 1926 zde byla naměřena teplota -71,2 °C. Tak se nezapomeňte teple obléknout.

V 15:00 už budeme na druhém konci světa v australském Brisbane . Australené slaví příchod nového roku ve vrchoůícím létě a pokud to jen trochu jde tak na pláži.

I letos budete mít možnost okusit kuchařské experimenty zámecké kuchařky Aninky.

Celým programem Vás budou provázet zástupci všech uvedených zemí. Ale nebojte se, budou mluvit česky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Silvestr v jednu -...

Chateau Mcely Mcely (4 km)

Penzion PIANO RANCH Mladá Boleslav (15.9 km)