Příběh vánočního stromečku - Zámek Loučeň

Příběh vánočního stromečku - Zámek Loučeň

Adresa:

Nymburk, Loučeň 1

Termín: 1.12.2018 6.1.2019
Vstupné:

150 Kč

1pro - 6led celý den

Žánr: ostatní akceVánoce historie akce v přírodě


ku příležitosti výročí 100 let republiky si pro Vás zámek Loučeň připravil speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem. Prohlídky však nebudou zaměřeny pouze na vánoční stromečky, dozvíte se, jak se slavily Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a jiné.

Vydejte se s dětmi

v adventním čase na zámek Loučeň

a vžijte se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách. V každé zámecké komnatě pak na Vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem: staročeský lidový, zavěšený špičkou dolů, knížecí secesní, skleněný, světelný, zpívající, čokoládový, peříčkový, květinový, ale i neviditelný a virtuální… Celkem

18 vánočních stromečků na jednom místě

Nepůjde ovšem jen o velkolepou podívanou. Během prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku a kde najdeme její původ, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě, kdo tam rozdává dárky, co to byl Strom Republiky a jak se k nám zatoulal Děda Mráz, proč se na zámku pekly obří vánočky, kdy a proč se chodilo koledovat, proč si doma rozvěšujeme jmelí a mnoho dalšího.

Na závěr prohlídky si děti samy vyrobí svou vánoční ozdobu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Příběh vánočního...

Chateau Mcely Mcely (4 km)

Penzion PIANO RANCH Mladá Boleslav (15.9 km)