Příběh vánočního stromečku - Zámek Loučeň

Příběh vánočního stromečku - Zámek Loučeň

Adresa:

Nymburk, Loučeň 1

Termín: 21.11.2020 17.1.2021

21lis - 17led celý den

Žánr: ostatní akceVánoce historie akce v přírodě rodina děti netradiční prohlídky Advent zámek Loučeň


Již po třetí pro Vás připravujeme speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem. Prohlídky však nebudou zaměřeny pouze na vánoční stromečky, ale dozvíte se také jak se slavily Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a jiné zajímavosti.

Vydejte se s dětmi v adventním čase na zámek Loučeň

Vžijete se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách.

Vánoční stromeček v každé komnatě

V každé zámecké komnatě na Vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem. Nepůjde ovšem jen o velkolepou podívanou. Během prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku a kde najdeme její původ, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě, kdo tam rozdává dárky, co to byl Strom Republiky a jak se k nám zatoulal Děda Mráz, proč se na zámku pekly obří vánočky, kdy a proč se chodilo koledovat, proč si doma rozvěšujeme jmelí a mnoho dalšího.

Termín prohlídek a vstupné

Akce se koná 21. listopadu 2020 - 17. ledna 2021. V sobotu, neděli a o vánočních prázdninách jsou prohlídky denně od 11:00 - 16:00 každou hodinu - doporučujeme rezervaci, ve všedních dnech je prohlídka ve 14:00,16:00 a 17:00 hod - rezervace předem nutná.

Jednotné vstupné 170 Kč na osobu, obsahuje prohlídku zámku " Příběh vánočního stromečku" a vstupné do parku s labyrinty. Vstupné pouze do parku s labyrinty 70 Kč na osobu.

Ve všední dny od 23.11. - 22.12. a 4. - 15.1. zvýhodněné jednotné vstupné 155 Kč na osobu.

Večerní prohlídky: soboty a 25. a 26.12. od 17:00 jednotná cena 200 Kč.

Rezervované vstupenky je nutné vyzvendnout a zaplatit nejpozději 20 minut před začátkem dané prohlídky

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Příběh vánočního...

Zámek LoučeňJizbice (26 metrů)

Zámecký hotel MaxmiliánJizbice (78 metrů)

Šafářův statek MiloviceMilovice (11.7 km)