Křest největšího adventního věnce na zámku Loučeň

Křest největšího adventního věnce na zámku Loučeň

Adresa:

Nymburk, Loučeň 1

Termín: 1.12.2018
Vstupné:

150 Kč

Žánr: ostatní akcekřest Advent netradiční prohlídky akce v přírodě


Od roku 2010 je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně zahajujeme advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské, slavnostně rozsvěcí svíce na našem věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období.

Advent zahájíme na zámku Loučeň 1. prosince křtem největšího adventního věnce v Česku a vernisáží vánočně vyzdobené zámecké expozice s "Příběhem vánočního stromečku"

Advent se Křtem největšího adventního věnce V sobotu 1. prosince se zámek Loučeň představí návštěvníkům ve vánočním hávu. Zajít sem mohou na odpolední křest největšího adventního věnce v celém Česku. K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyky. Jedním takovým je beze sporu zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. Advent je na Loučeni tradiční akcí, při které na návštěvníky čeká kouzelný pohled na zámek zahalený do bílého roucha. Kromě samotného křtu největšího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, se všichni mohou těšit na vyzdobenou zámeckou expozici.

Součástí křtu je koncert sboru Svaté Cecílie z Poděbrad.

Křest věnce čtyřmi anděly je nezapomenutelným rituálem, jenž každý představuje jeden z adventních týdnů, proběhne v prostorách zámeckého parku a slibuje opravdu zajímavou a emocionální podívanou. Na celý průběh křtu adventního věnce bude dohlížet Bílá paní, dobrý duch zámku Loučeň. První svíčku na adventním věnci bude správně zapalovat už v sobotu 1. prosince, neboť dle dob minulých začínal nový den východem první hvězdy dne předcházejícího. Program bude připraven od 14:00.

Vernisáž vánočně vyzdobené expozice v 11:00, prohlídky zámku dále každých 30 minut. Doporučujeme rezervci na: 325 585 228. více na: www.zamekloucen.cz/a/pribeh-vanocniho-stromecku

Jednotné vstupné 150 Kč na osobu ( Obsahuje prohlídku zámku, program křtu a vstupné do parku s labyrinty)

Zlevněné vstupné neobsahující zámeckou prohlídku, pouze venkovní program a park s labyrinty 50 Kč na osobu

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Křest největšího...

Chateau Mcely Mcely (4 km)

Penzion PIANO RANCH Mladá Boleslav (15.9 km)