Havířské šprýmování - Příbram

Havířské šprýmování - Příbram

Adresa:

Příbram, náměstí Hynka Kličky 293

Termín: 28.10.2018

28říjen neděle 10:00

Žánr: ostatní akceslavnosti historie rodina děti soutěže a hry akce v přírodě


Při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách připraven zábavný program pro děti i dospělé inspirovaný prací, běžným životem i radovánkami březohorských havířů.
Při příležitosti státního svátku vzniku Čs. republiky a Dne Středočeského kraje v neděli 28. října 2018 otevírá Hornické muzeum Příbram své expozice i mimopříbramské pobočky zdarma.

V areálu Ševčinského dolu bude navíc od 10 do 16 hodin připraven zábavný program pro rodiče s dětmi s názvem Havířské šprýmování, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou havířskou štreku, díky níž se vžijí do role horníků, kteří vyrubanou stříbrnou a olověnou rudu dopravovali na povrch. Vyzkoušejí si, jak náročné bylo prolézat úzkou štolou za světla kahanu, a při kutání na odvalu zkusí své štěstí při hledání vzorků minerálů – zájemci nechť si přinesou kladívka s sebou.

Dále budou připravena nápaditá tematická stanoviště vztahující se k 100. výročí Československa a k oslavám tohoto jubilea. Oděv v barvě trikolory je vítán!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce