Steve Clarke

Steve Clarke

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 8.10.2018

8říjen pondělí 21:30

Žánr: koncertyjazzsoulblues


Basista a skladatel Steve Clarke je všestrannou hudební osobností – ve své hře kombinuje moderní jazz, blues, soul i RnB a je mezi kolegy znám jako brilantní hráč.

Steve pochází z hudebně založené rodiny – jeho otec, sám velmi dobrý trumpetista, vedl jeho a bratry k lásce k hudbě, a mladý Steve už v mladém věku prorazil jako spoluhráč slavných hudebních uskupení i hudebníků - The Drifters, The Coasters, Mary Wells, Ben E. King či Sam & Dave. Po svém absulotoriu se stává spoluhráčem slavné kapely Laca Décziho Celula New York, se kterou procestoval celou Evropu. Největší úspěch si zajistil v Německu a Rakousku, pozadu ale nezůstal ani v České republice.

Jeho prvním sólovým projektem bylo album KICKIN‘ IT. Po úspěchu mezi posluchači i kritiky začal spolupracovat s Williem Randallem, Charlesem Dukesem či gospelovou zpěvačkou Lindou Johnsonovou, se kterou zahrál a zkomponoval další 3 CD.

Kromě své domovské kapely Celula New York hrál s mnoha dalšími slavnými jmény a kapelami, namátkou zmiňme třeba Sherry Winston, Yellow Jackets, Theresa Wright Quartet, Patxi, Tower of Power, George Baicea, Melvin Sparks, Pieces Of A Dream, Chris Tolfield Band, Walter Duda, Francisco Molina, Phillip Maniatty, Willie Randall, Charles Dukes, TNT Jazz Band, Greg Bernard, Greg James či Off Da Hook.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Středočeský kraj Akce v obci Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Steve Clarke

Best Western Premier Hotel Majestic PlazaPraha (582 metrů)

EA Hotel Crystal PalacePraha (706 metrů)

Hugo Bike PraguePraha (726 metrů)