Třetí ročník festivalu Soundtrack Poděbrady se uskuteční od 29. srpna do 1. září 2019. 

Zahajovacím koncertem letošního ročníku bude Petr Kroutil & Original Vintage Orchestra,
hudební big band patřící mezi českou swingovou špičku. Ve čtvrtek 29.8. představí svou
Velkou swingovou noc ve stylu 20. a 30. let. v režii úspěšného filmového režiséra Jiřího
Vejdělka.

V pátek 30.8. roztančí koncertní halu na louce u Labe světová premiéra koncertního
provedení legendárního filmu Šakalí léta s velkoformátovou projekcí.

Slavný film režiséra Jana Hřebejka s hvězdným obsazením (Martin Dejdar, Jakub Špalek, Josef Abrhám, Sylva Tománková, Saša Rašilov a další) ožije na hlavním podiu festivalu v originálním zpracování, propojující film s živou hudbou a dalšími scénickými prvky. Nenechte si ujít premiéru jedinečně zpracovaného hudebního filmu pod vedením samotného autora hudby Ivana Hlase.

V sobotu 31. srpna ai návštěvníci mohou vychutnat filmově hudební pohádkové příběhy vetknuté do tanečních kroků! Do programu se vrací taneční vystoupení StarDance, tentokrát na téma "z pohádky do pohádky"

Elsa z Ledového království se tak na parketu potká s Popelkou nebo Princeznou se zlatou hvězdou. Svůj milostný příběh tanečními kroky zatančí Kráska a zvíře nebo Tarzan. Se zvířátky z Madagaskaru budeme Hledat Nema. Zatouláme se do Doby ledové a na vše dohlédne Lví král

Tyto a další pohádkové melodie na festivalovém parketu ztvární tanečníci a slavné osobnosti ze StarDance; těšit se můžete vedle Jana Ondera na tanečníky z loňského provedení - Danu BatulkovouKateřinu BaďurovouMichala PadevětaVeroniku Lálovou a premiérově také na Danielu ŠinkorovouMarii Doležalovou nebo Veroniku Arichtevu.

V neděli 1. září po obědě uvede klasickou českou pohádku – tentokrát Šíleně smutnou princeznu režiséra Bořivoje Zemana. Nezapomenutelné filmové písně, proradní rádci, zlidovělé bonmoty a především jedna z nejslavnějších pohádkových dvojic – Helena Vondráčková a Václav Neckář. Těšte se na další velkoformátové promítání pohádky s živým provedením hudby!

Skvělé filmové písně do filmu napsal tehdy pouze sedmnáctiletý Jan Hammer, který ale původně kvůli jeho emigraci do USA nesměl být uváděn v titulcích. O oživení jeho hudby se postará skladatel a dirigent Kryštof Marek.

Festival přináší spojení filmové hudby a multimédií a nabízí mezinárodní program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Za vznikem festivalu stojí producent, skladetel, textař a také autor filmové hudby, Michal Dvořák, člen skupiny Lucie, iniciátor a vizionář oceněný několika hudebními cenami.

O akci jsme již napsali...

Další akce z cyklu "Soundtrack Poděbrady 2019"

Hudební kluby - Poděbrady Akce v obci Poděbrady

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Soundtrack Poděbrady...

Hotel Golfi Poděbrady (616 metrů)

Hotel Soudek Poděbrady (709 metrů)