U příležitosti 100. výročí vzniku Československa proběhne dne 11. srpna 2018 velkolepá vzpomínka na osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Právě dne 11. srpna 1921 přijel prezident T. G. Masaryk poprvé k pobytu na své letní sídlo na zámek Lány. Toto místo si později natolik oblíbil, že zde trávil více času než na Pražském hradě. Lány se mu staly novým domovem a také místem jeho posledního odpočinku.

V rámci vzpomínkového dne je pro návštěvníky připraven bohatý zážitkový program. Ve spolupráci s Českými drahami bude vypraven zvláštní nostalgický vlak. Parní vlak v čele s lokomotivou „Šlechtična“ odjede z Hlavního nádraží v Praze v 8:54 a pojede po trati Pražského Semmeringu přes Kladno do Stochova. Na stochovském nádraží proběhne dobová rekonstrukce přivítání prezidenta T. G. Masaryka. Následovat bude historický průvod do Lán, kde bude na návštěvníky čekat bohatý program.

Po celý den bude možné navštívit Muzeum T. G. Masaryka v Lánech s oživenou prohlídkou expozice. Přímo před muzeem se uskuteční koncert kapely Brass Band a dobová módní přehlídka. Program vyvrcholí slavnostním koncertem symfonického Orchestru Evropské Hudební Akademie Teplice v prostoru před zámkem Lány. Po celý den bude také otevřena zámecká zahrada.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Středočeský kraj Akce v obci Lány

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Příjezd T. G. Masaryka...

Hotel Restaurant Classic Lány Lány (155 metrů)

Hotel Astra Kladno (5.9 km)