Štkaní 2018

Štkaní 2018

Adresa:

Kutná Hora, Zámecká 136

Termín: 30.6.2018 8.7.2018

30čer - 8čvc celý den

Žánr: festivaly


Multižánrové umělecké sympozium již po jedenácté! Výtvarníci, hudebníci, literáti, filmaři, krejčí i divadelníci a další chutí k činu nabití tvorové se potkají v bývalém zámeckém pivovaře v Sedlci u Kutné Hoře. Tam ve sklepech, halách i na nádvoří mohou spolu volně tvořit, (téměř) bez pravidel, bez cenzury, bez limitů.

V sobotu 7. července je den D, tedy Závěr, který nabídne vernisáž všeho, co vytvoříme, ukáže vše, co spácháme výtvarně, divadelně, literárně i hudebně. Ale především, především nám dá možnost si užít poslední den Štkaní. Závěr je pro všechny přístupný zcela zdarma.

Máš-li plán, který chceš už roky zrealizovat nebo máš-li touhy k jakékoliv umělecké tvorbě dosud nedefinované, ale čekající, až se budou moci vyrýsovat, dostat tvar a hmotu, pak je tu pro Tebe Štkaní. Na místě, jinak skrytém veřejnosti, zajistíme materiál a prostor k tvorbě. Tentokrát jsme našli útočiště v Kutné hoře - Pivovar Sedlec.

Drill & Relax: Chceš-li tvoř si dny a noci bez ustání, dokud nebudeš mít dost. Žádat moudra od zkušenějších je moudrá věc, ale nečekej, že ti někdo dá nějaký plán nebo úkol. Inspiraci můžeš najít třeba na přednáškách či exkurzích, obzory rozšíří a um vytříbí třeba workshopy. Opět budeme promítat a jamovat a jinak společensky spolunažívat. Myslíš-li si, že umíš něco, co můžeš učit ostatní, připrav si klidně vlastní seminář. Naprostá volnost konání se týká i nekonání. Někdy je lepší prostě nasávat (atmosféru samozřejmě).

Ale pozor! Letošní ročník je pro opravdové nadšence bez bázně a hlavně bez přílišných požadavků na komfort. Své prostory nám otevře bývalý zámecký pivovar v Sedlci v Kutné Hoře. K dispozici bude několik větších místností a opravdu hodně prostorné. Jejich protipólem se pak stane menší venkovní přístřešek na pivovarském dvoře.

Spíme společně pod střechou, či separátně na dvoře. Pro ty, kteří si přejí komfort, nejsme příliš vybaveni, ale nebráníme nikomu, aby si zajistil svépomocí matraci mimo areál. Stravujeme se společně (vaří Jakub Šťasta) a nebo opět separé. Tvoříme kolektivně a nebo osamoceně, sdílíme zkušenosti a nebo ne. Žádný diktát.

My, členové spolku Štkaní, poskytujeme účastníkům prostor, potřebný materiál, ubytování i stravu. Přihlásíte-li se s konkrétními požadavky, vynaložíme největší úsilí k tomu, abychom zajistili vše dle Vašich přání. Přijedete-li na blind, či neohlášeni, budete mít k dispozici arzenál materiálu, který jsme odhadli či zrecyklovali. V průběhu podporujeme veškerou invenci účastníku, seženeme kombo, varhany i dron... Účast na našich / Vašich akcích je dobrovolná, někdy až náhodná a tedy bez nároků na jakákoliv očekávání.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Štkaní 2018

Hotel Kréta Kutná Hora (1 399 metrů)

Hotel U Kata Kutná Hora (1 573 metrů)