Vzpomínky na 1918 ve filmu

Vzpomínky na 1918 ve filmu

Adresa:

Praha 1, Šporkova 14

Termín: 9.4.2018 18.4.2018
Vstupné:

zdarma

9dub - 18dub celý den

Žánr: festivaly


Rok 1918 byl pro mnohé Evropany důležitým historickým mezníkem – některé rozdělil, jiné spojil. Nyní máme možnost si prostřednictvím filmových pláten ukázat, jak se rok 1918 podepsal na poválečném vývoji politické a společenské situace v různých státech Evropy. Série promítání zahraničních filmů, která budou doplněna o krátké diskuze se zajímavými hosty, nám připomene nejen významný rok 1918, ale také milníky století, které následovalo.

Budete například moci shlédnout italský snímek Louky zase pokvetou, příběh z první světové války, doprovázený debatou s odborníkem Marcem Patricellim. Nebo se přidat k putování střední a východní Evropou, bývalým rakousko-uherským teritoriem, s rakouským režisérem Paulem Rosdym, který komentářem doprovodí svůj dokument Nový svět. Nebo se pobavit při polské komedii Paničky Dulské, která mapuje rodinu Dulských napříč stoletím. Následovat bude debata s mladým polským historikem Łukaszem Jasinou.

Filmy jsou promítány v originálním znění s anglickými titulky. Po každém promítání bude následovat moderovaná diskuze s významným hostem.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vzpomínky na 1918 ve...

Appia Residences Praha 1 (28 metrů)

Hotel U Zeleného hroznu Praha 1 (74 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (322 m)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (383 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 634 m)