Dny evropského filmu 2020 – Praha

Dny evropského filmu 2020 – Praha

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 16.6.2020 (úterý) 21.6.2020

16čer - 21čer celý den

Žánr: Dny evropského filmu festival


Dny evropského filmu každoročně divákům nabízí nejzajímavější snímky současné evropské kinematografie. DEF jsou nesoutěžním filmovým festivalem zaměřeným výhradně na současný evropský film. Cílem je nabídnout českým divákům kvalitní evropské filmy, které by si jinak cestu do českých kin nenašly. V roce 2020 představí festival 40 filmů z téměř 30 evropských zemí. Uváděné filmy jsou nové a většina z nich je oceněna na významných festivalech.

Místo důrazu na konkrétní země dávají DEF přednost představení evropského filmu pomocí témat a žánrů. Vedle prověřených dramatických žánrů se DEF v příštím roce zaměří i na sci-fi, horory, avantgardu nebo dokumenty. Nabídne také oceňované animované snímky, filmy pro rodiny s dětmi a filmy starých mistrů, které mohou obzvláště potěšit starší publikum. DEF sleduje také nové trendy a v roce 2020 obohatí alternativní obsah o filmy ve virtuální realitě.

Hlavní část programu se koná od 22. do 26. 4. 2020 v Praze, Brně a poprvé také v Ostravě. Následně pokračuje v rámci festivalových ozvěn v dalších 6 městech.

Projekce v kině Lucerna, Světozor a Kino Pilotů.

Aktuální informace k 27. Dnům evropského filmu budou postupně zveřejňovány na webu www.eurofilmfest.cz

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského filmu...

Hotel Suite Home PraguePraha (136 metrů)

EA Hotel Crystal PalacePraha (272 metrů)

Hotel Majestic PlazaPraha (286 metrů)