Alter 2018 - Od Nové vlny se starým obsahem k experimentu dnes

Alter 2018 - Od Nové vlny se starým obsahem k experimentu dnes

Adresa:

Praha 1, Smetanovo nábřeží 2

Termín: 6.4.2018 8.4.2018
Vstupné:

150/100/dobrovolné

6dub - 8dub celý den

Žánr: rockpopfolkfestivalelektrotechno


Třídenní festival Alter 2018 - Od Nové vlny se starým obsahem k experimentu dnes / From New Wave with Old Content to Experiment Today

Program:

 • Pátek od 20:00 Dáša Voňková - originální písničkářka, skladatelka, zpěvačka a experimentální kytaristka. Od 70 -tých let členka folkového sdružení Šafrán. "Znát dávní pohané kytaru, hráli by na ní určitě jako Dagmar Andrtová-Voňková. Překotně trhavě, v touze vykřičet se, vytěsnit ze sebe žal i nezvladatelné emoce nebo naopak sotva slyšitelně, jemnými dotyky rozeznívat struny, jako když se trhá pavučina a kolébat tak sebe i své blízké, ale i právě příchozí. Bez jakýchkoliv pravidel, z hloubi své duše a v sounáležitosti s vlastním rozpoložením."
 • Pátek 21:15 Oldřich Janota - písničkář, kytarista, zpěvák a experimentální hudebník, jedna z nejkultovnějších osobností a nedoceněný génius české hudební alternativní scény.
 • Pátek 22:30 Dybbuk - legendární dívčí kapela, jejíž historie však začíná již v roce 1980 založením kytarového dua PLYN. V roce 1983 byl skupině v rámci tažení proti „nové vlně se starým obsahem“ původní název zakázán, pokračovala tedy jako Dybbuk. Od roku 1987 skupina pokračuje ve své činnosti pod názvem Zuby nehty.
 • Sobota 7.4. od 20:00 Mäkinen Závodný Hrubý
 • Sobota 21:00 Jaromír Typlt
 • Sobota 22:00 Jan Burian ml. - Lemurijské Kalifonie
 • Sobota 23:00 Slavek Kwi - zvukový umělec, skladatel, cestovatel a výzkumník. Věnuje se také tvorbě zvukových instalací, propojených s prostředím a někdy doplněných performancí. Zajímá ho volná hudební improvizace jako součást sociální praxe, využití prostoru, času a fyzických objektů jako potenciálních hudebních instrumentů.
 • Neděle 8.4. od 20:00 Zabelov Group
 • Neděle 21:00 InPotens - Klávesy, hlas, šicí stroj, basa, kytara, elektronika, projekce.
 • Neděle 22:00 Vlastislav Matoušek & Gadrew Way - Koan
 • Neděle 23:00 Yamabushi - Alternativní rock s elektronikou a industriálními prvky: Vlastislav Matoušek (Compositions, Bg, Voc) a přátele 

Počátkem dubna 2018 bude spolek 108 Hz pořádat již druhý ročník festivalu, tentokrát pod názvem Alter 2018, jehož ambicí je prezentovat a popularizovat vzájemné interakce a inspirace mezi domácí alternativní hudební scénou a soudobou experimentální artificiální hudbou, zejména studentů a absolventů našich středních a vysokých uměleckých škol (konzervatoře, HAMU, JAMU, FAMU etc.). Tématem druhého ročníku je pokračování v prezentaci vývoje naší alternativní hudební scény od období perzekucí v důsledku článku Nová vlna se starým obsahem k experimentální a soudobé vážné hudbě 21. stol.

Dlouhodobým cílem projektu je vytvořit v Praze festival pro systematickou prezentaci audiovizuálních umělců a souborů inspirujících se mimo jiné též postupy a principy soudobé experimentální artificiální hudby, který bude mapovat tyto přesahy od nejstarších projevů po nejnovější experimenty, ovlivněné zejména prudce se rozvíjejícími informačními technologiemi a s nimi spojeným rozvojem nových mediálních prostředků.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

18prosinec Dnes 20:30

12únor Dnes 20:00

Ubytování v okolí akce Alter 2018 - Od Nové...

Hotel Jerome House Praha 1 (242 metrů)

Mamaison Suite Hotel Pachtuv Palace Praha 1 (327 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (28 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (603 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (399 m)