Bílá nemoc

Bílá nemoc

Adresa:

Praha 1, Malostranské náměstí 21

Termín: 22.2.2018 v 20:30 hod. (čtvrtek)
Vstupné:

150

22únor čtvrtek 20:30

Žánr: koncertyrockpopfolk


"Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker" odpověděli kdysi hlavní protagonisté Bílé nemoci spíkrovi v rádiu na otázku, jak se svazuje jejich původní povolání lékařů s rockovou muzikou, která je - vyjma jejich záslužné profese - jediným "koněm", přesněji možná posedlostí.

Odtud i název kapely. Zpěvák Zdeněk Hříbal (ne náhodou "osobní lékař" Ivana Hlase a české bigbítové obce) i kapelník Tomáš Poláček tehdy v rádiu propagovali první album skupiny nazvané Hodiny v nás (vydal Panton). Oba se slavnou folkovou minulostí (Bonsai) - podobně jako ve světě Bob Dylan nebo u nás doma třeba Marsyas - logicky dospěli k rockové sestavě a k žánru, který od šedesátých let ve světě stále kvete - rockové písničce.

Bílá nemoc druhým albem Lahvový a stesk (vydalo PP Production) prokazatelně popošla dál do rockových polí a vyzývavě se tam rozkročila. V místech, která v posledních letech kolíkovali právě Bob Dylan, Dire Straits, Leonard Cohen či Suzane Vega a u nás - vedle zmíněných Marsyas a Ivana Hlase - třeba Vladimír Mišík a Michal Prokop

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bílá nemoc

Amour Hotel Residence Praha 1 (123 metrů)

Hotel The Castle Steps Praha 1 (147 metrů)