Je třeba nevypustit duši: Úzkostná story

Je třeba nevypustit duši: Úzkostná story

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 28.2.2018
Vstupné:

volné

28únor středa 19:00

Žánr: ostatní akceworkshopzdraví


Některou z forem úzkostné poruchy trpí v České republice až milion čtyři sta padesát tisíc osob. Může se jednat o specifické fobie, ale i o panickou poruchu, obsedantně-kompulzivní poruchu, posttraumatickou stresovou poruchu nebo třeba sociální fobii.

Druhý ze série tří večerů bude věnován vyprávění příběhů dvou mladých lidí, kteří se ve svém životě setkali s duševním onemocněním. Řeč bude právě o úzkostných poruchách.

Nejprve pro vás bude připraven malý přehled toho, co všechno se může pod pojmem úzkostná porucha skrývat, jaké konkrétní projevy může nemoc mít, jak postiženého omezuje, jak ovlivňuje jeho život a jakou pomoc může člověk s těmito obtížemi vyhledat. Dozvíte se také, jaké to je mluvit o své nemoci otevřeně na přednáškách a workshopech třeba na středních školách.

Cyklus je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a informuje Česko o duševním zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

Vystoupí Klára Lampová a Martin Javůrka.

Vstup pouze po předchozí registraci. Formulář naleznete zde.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Je třeba nevypustit...

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (288 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (174 m)