Pocta mistrům fotografie: Ara Güler

Pocta mistrům fotografie: Ara Güler

Adresa:

Praha 1, Školská 28

Termín: 24.11.2017 28.1.2018
Vstupné:

0-70 Kč

24lis - 28led celý den

Žánr: výstavyfotografieportrét


Leica Gallery Prague aktuálně představuje fotografie Ary Gülera (*1928). Je to turecký fotograf arménského původu. Začínal jako fotoreportér pro turecké noviny, záhy se ale jeho snímky začaly pravidelně objevovat na stránkách největších světových časopisů, jako je Life,  Stern, Sunday Times nebo Paris Match.

Ve stejné době Gülera oslovil Henri Cartier-Bresson s nabídkou členství v prestižní agentuře Magnum Photos. Zachytil tváře nejslavnějších lidí své doby - politiků, umělců, filantropů. Před jeho fotoaparátem pózoval např. Salvador Dalí, Marc Chagall, Ansel Adams, Alfred Hitchcock, Imogen Cunningham, Willy Brandt,Sophia Loren, Bertrand Russell, Pablo Picasso.

Leica Gallery Prague představuje na výstavě dvě části tvorby Ary Gülera: portréty pozoruhodných lidí a “portrét” města, které Ara Güler miluje a fotografuje již půl století: Istanbulu. Svou Leicou zachycuje život v ulicích tohoto starobylého města na řece Bospor a z jeho fotografií dýchá kouzlo starých časů. Černobílé snímky jsou většinou z 50.–60. let minulého století a dokazují mistrovství fotografa, kterému se oprávněně přezdívá “Oko Istanbulu”. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pocta mistrům...

Pension Alabastr Praha 1 (56 metrů)

Hotel Majestic Plaza Praha 1 (98 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (825 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (499 m)