Přednáška: Hrozí ničivý výbuch vulkánu Agung?

Adresa:

Praha 1, Národní 3

Termín: 6.12.2017
Vstupné:

zdarma

6prosinec středa 17:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Přijďte na přednášku na aktuální a doslova žhavé téma – možný výbuch vulkánu Agung na indonéském ostrově Bali. Přednášejícím bude ředitel Geofyzikálního ústavu AV ČR, dr. Aleš Špičák.

Vulkán Agung na indonéském ostrově Bali je součástí rozsáhlého sopečného řetězce, do něhož mj. patří vulkány Krakatau a Tambora, proslulé ničivými erupcemi v 19. století. Letošní erupce vulkánu Agung, která započala 21. listopadu, ukončila více než 50 let trvající období klidu po ničivém výbuchu v r. 1963, nejsilnějším v Indonésii ve 20. století.

Od poloviny září 2017 vykazoval vulkán výrazně zvýšenou seismickou aktivitu. Obavy z možné erupce vedly místní úřady k evakuaci desítek tisíc obyvatel okolních vesnic. Vlastní erupce započala 21. 11. a dosud vedla k několikadennímu uzavření mezinárodního letiště na Bali. Přednáška představí vulkán Agung v širším tektonickém kontextu, vrátí se k jeho erupci z r. 1963 a vysvětlí příčiny rozmanitosti záznamů seismické aktivity v uplynulých měsících.

Posluchači se dále seznámí s obvyklými ničivými projevy sopečných erupcí, včetně jejich možných celoplanetárních důsledků, a se spolehlivými zdroji informací o aktuální vulkanické aktivitě.

Nutná registrace na e-mailu m.machackova@ig.cas.cz 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Přednáška: Hrozí...

Hotel Jerome House Praha 1 (169 metrů)

Old Town Apartments - Theatre Praha 1 (298 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (79 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (308 m)