Trezor Film Fest v kině Aero

Trezor Film Fest v kině Aero

Adresa:

Praha 3, Biskupcova 1733/31

Termín: 9.12.2017

9prosinec sobota 15:00

Žánr: festival


V době od konce 40. do konce 60. let 20. století byly natočeny filmy často oceňované nejen v domácím prostředí, ale i v zahraničí. ČSSR se z hlediska filmového průmyslu řadila mezi respektované a vyspělé země. V souvislosti s kritikou komunistického režimu byly však některé filmy režimem záměrně zatracovány a mnoho z nich nakonec skončilo v proslulých filmových trezorech.

Projekt by měl pomocí těchto čtyř zakázaných filmových děl a úvodních slov před nimi vzbudit zájem diváka o témata, která nebyla minulému režimu po chuti a která jsou tak zajímavá a umělecky kvalitní, že je stojí za to znát i dnes. Studenti ve spolupráci s žižkovským kinem Aero tak dají možnost divákům zhlédnout kompletně zrestaurované snímky na velkém plátně.

První ročník Trezor Film Festu otevře proslulý film film Žert, natočený podle stejnojmenného románu Milana Kundery. Následovat bude Intimní osvětlení z roku 1965, dále se představí Ucho. Festival uzavře kultovní Spalovač mrtvol s legendárním Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Každý z filmů bude uveden odborníkem na českou kinematografii.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Trezor Film Fest v kině...

Hotel Vítkov Praha 3 (238 metrů)

Hotel Aron Praha 3 (638 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (1 805 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (3.2 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (2.8 km)