Julian Rosefeldt v rozhovoru s Adamem Budakem

Julian Rosefeldt v rozhovoru s Adamem Budakem

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 7.12.2017

7prosinec čtvrtek 19:00

Žánr: výstavy


Julian Rosefeldt v rozhovoru s Adamem Budakem: VŠECHNO PEVNÉ ROZPLÝVÁ SE VE VZDUCH. foto Veronika Bures O revoluční síle manifestů a alchymii filmu. Rozhovor S Julianem Rosefeldtem, autorem díla MANIFESTO, 13 kanálové filmové instalace, která je nyní prezentována ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze.

Berlínský umělec Julian Rosefeldt si získal mezinárodní uznání vizuálně opulentními „pohyblivými“ uměleckými díly s detailní choreografií, nejčastěji ve formě složitých instalací s několika obrazovkami. Inspirován dějinami filmu, umění a popkultury využívá osvědčené filmové tropy a diváky zavádí do surrealistické teatrální říše, jejíž obyvatelé jsou zabraní do každodenních rituálů, a prostřednictvím humoru a satiry vtahuje publikum do důvěrné známého, a přesto náhle cizího prostředí.

Julian Rosefeldt je od roku 2010 členem Bavorské akademie krásných umění v oddělení filmu a umění nových médií, od roku 2011 profesorem Digital a Time-based Media na Akademii Výtvarných umění v Mnichově.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Julian Rosefeldt v...

Pension Klára Praha 7 (90 metrů)

Parkhotel Praha Praha 7 (206 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 546 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (1 760 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (2.3 km)