Večery s polskými reportéry: Kapuściński v Srdci temnoty

Večery s polskými reportéry: Kapuściński v Srdci temnoty

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 4.12.2017
Vstupné:

volné

4prosinec pondělí 19:00

Žánr: ostatní akcesetkánísoutěžknihy


Legendární polský zahraniční reportér Ryszard Kapuściński navštívil Kongo, Írán i Sovětský svaz – byl účastníkem nejnebezpečnějších světových konfliktů. O tom, jak jeho texty ovlivnily dnešní reportéry a jak se jejich práce změnila, budou hovořit Mariusz Szczygieł a Josef Pazderka. Během večera bude uvedena Kapuścińského kniha Šáhinšáh (Absynt 2017) o pádu šáha Rezáa Pahlavího a íránské revoluci, prvního kompletního českého vydání knihy v překladu Dušana Provazníka a Heleny Stachové, která se setkání osobně zúčastní. Na závěr budou vyhlášeny výsledky soutěže Rozdělené světy – rozdělení lidé vyhlášené Polským institutem v Praze u příležitosti Roku Conrada.

Mariusz Szczygieł je reportér a novinář, spolu s Wojciechem Tochmanem a Pawłem Goźlińským založil Institut reportáže se školou psaní, knihkupectvím a literární kavárnou, vedl reportérskou přílohu deníku Gazeta Wyborcza. Jeho Gottland se stal bestsellerem, získal za něj řadu prestižních ocenění a vznikla dvě divadelní představení. Česky vyšly v nakladatelství Jaroslava Jiskrová – Máj a Dokořán také knihy Udělej si ráj a Libůstka, Láska nebeská a Projekt pravda.

Josef Pazderka je novinář a reportér, pracoval pro společnost Člověk v tísni a jako zahraniční zpravodaj České televize v Rusku a v letech 2012–2016 v Polsku. Dnes působí jako zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz. Byl oceněn Novinářskou cenou za své psané i audiovizuální reportáže ze Severní Osetie a Somálska, a také za reportérskou práci na Ukrajině.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Večery s polskými...

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (288 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (710 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (174 m)