Výstava v Senátu připomíná výročí narození Josefa Čapka

Výstava v Senátu připomíná výročí narození Josefa Čapka

Adresa:

Praha 1, Valdštejnské nám. 17/4

Termín: 19.10.2017 3.12.2017
Vstupné:

Zdarma

19říj - 3pro celý den

Žánr: výstavy


V letošním roce uplynulo přesně 130 let od narození malíře, grafika a spisovatele Josefa Čapka. V souvislosti s tímto výročím vznikla výstava „Prameny inspirace“, která připomíná dílo nejenom Josefa Čapka, ale i jeho bratra Karla. Expozice je ke zhlédnutí ve Výstavní síni Senátu od 19. října až do 3. prosince 2017.

Návštěvníci se mohou těšit na díla mladých umělců ze Střední školy Náhorní v Praze, a to jak v podobě prací sochařských, malířských, kresebných, tak i prací vytvořených ryze prostřednictvím počítače. Díla umělecky reflektují nejenom osobnost Josefa Čapka, ale i jeho vztah s bratrem Karlem. Součástí expozice jsou také kostýmy, které jsou tematicky zaměřené na dobu a dílo bratří Čapků.

Josef Čapek se narodil 28. března 1887 v Hronově. Již za studií navázal kontakty s uměleckým světem, v období mezi válkami působil také jako novinář. V září 1939 byl zatčen a vězněn v koncentračních táborech, zemřel v dubnu 1945 v Bergen-Belsenu. Mezi jeho literární díla patří Povídání o pejskovi a kočičce. Je také autorem sbírky, která vyšla až posmrtně, Básně z koncentračního tábora.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava v Senátu...

Dům U Tří Čápů Praha 1 (58 metrů)

Waldstein Praha 1 (67 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (395 m)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (413 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 311 m)