Korespondence V+W

Korespondence V+W

Adresa:

Praha 1, U Sovových mlýnů 501/7

Termín: 4.9.2017
Vstupné:

270 – 330

4září úterý 20:30

Žánr: divadlo


Po úśpěšné premiéře hry Korespondence V+W Divadla Na zábradlí ve speciální úpravě pro prostor zahrady Werichovy vily proběhnou v rámci podzimních repríz další dvě veřejná představení.

Důvodů pro uvedení hry Korespondence V+W je hned několik. Právě za zdmi Werichovy vily psal Jan Werich dopisy svému příteli Jiřímu Voskovci za oceán. A byla to právě Nadace Jana a Medy Mládkových, která ve spolupráci s nakladatelstvím Akropolis a významným českým literárním teoretikem profesorem Ladislavem Matějkou vydala tři svazky souboru korespondence Voskovce a Wericha. Za zmínku stojí, že se Meda Mládková s Jiřím Voskovcem v Americe pravidelně přátelsky stýkala a zřízení instituce, která by jeho a Werichovu uměleckou činnost systematicky připomínala, vnímá jako službu příteli.

Werichova vila, historická stavba na pražském ostrově Kampa, otevřela své brány návštěvníkům již letos v červnu po téměř 15 letech od ničivých povodní v roce 2002. Dům, se kterým jsou kromě osobností Jana Wericha a Jiřího Voskovce spjata jména jako Vladimír Holan nebo Josef Dobrovský, bude spolu s nedalekou uměleckou galerií Museum Kampa provozován Nadací Jana a Medy Mládkových a vznikne zde společensko-kulturní centrum, naplňující název projektu - Oživení Werichovy vily.

Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době.

Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy – tak velice výstižně charakterizuje tuto korespondenci kritika.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

27červen středa 19:00

1červenec neděle 19:00

Nabucco

, Křižíkova 8 Divadlo

23červen sobota 20:00

The Best of Image

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

24červen neděle 20:00

Cabinet

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

Ubytování v okolí akce Korespondence V+W

Hotel Kampa Garden Praha 1 (36 metrů)

Hotel U Zlatých nůžek Praha 1 (106 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Karlův most Karlův most Praha 1 (186 m)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (582 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (859 m)