Habib Koité a Bamada

Habib Koité a Bamada

Adresa:

Praha 7, Na Maninách 1525/32a

Termín: 4.11.2021 v 19:30 hod. (čtvrtek)

4listopad čtvrtek 19:30

Žánr: koncertyafrickéafrikahudbakoncertyJazz Meets World

Umělci: Habib Koité


Jeden z nejuznávanějších afrických hudebníků kytarista Habib Koité, přezdívaný také Eric Clapton z Mali, vystoupí po třech letech opět v Praze, opět v KZ Domovina.
Habib Koité pochází z vážené africké rodiny Khassonké. Lásku k hudbě zdědil po svém dědovi, který hrál na kamele n’goni, tradiční čtyřstrunný nástroj lovců z malijského kraje Wassolou.

„Nikdo mě neučil zpívat nebo hrát na kytaru,” vysvětluje Habib „odkoukal jsem to od rodičů a nějak to na mně ulpělo.” Měl se stát inženýrem, ale na naléhání strýce, který rozpoznal jeho hudební talent, se rozhodl pro studium na National Institute of Arts (INA) v Bamaku v Mali. Za pouhých 6 měsíců, v roce 1978, se stal dirigentem prestižní školní kapely INA Star. Po 4 letech, v roce 1982, absolvoval školu jako nejlepší student. Byl natolik talentovaný, že mu INA okamžitě nabídla místo pedagoga.

Už za studií měl Habib možnost vystupovat a hrát s řadou uznávaných malijských umělců včetně Kélétigui Diabaté a Toumani Diabaté. První album s názvem Muso Ko natočil se svou kapelou Bamada v roce 1995. Album sklidilo úspěch, stejně jako následující Ma Ya, vydané v roce 1998. V roce 2001 vyšlo album Baro, poté dvojalbum záznamů z koncertů Foly! Live Around the World a v roce 2007 jedno z jeho nejznámnějších a nejoblíbenějších alb s názvem Afriki.

Habib nahrál v roce 2012 v Bamaku Brothers in Bamako ve spolupráci s americkým bluesmanem Ericem Bibbem, se kterým spolupracuje již od roku 1997. Na turné k tomuto albu procestovali spolu v roce 2012 a 2013 Evropu a USA. Během roku 2013 stačil Habib připravit ze záznamu v Bamaku a Bruselu nový opus Soo. Toto album vyšlo roku 2014, v témže roce též vystoupil v Praze.

Habib Koité přezdívaný Eric Clapton z Mali Novátorský je písničkář s medovým hlasem nepodlézavě propojující západoafrickou griotskou tradici se západním rockem. Představuje hudebníka pro generaci posluchačů, stávající se...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Habib Koité a Bamada

Wellness Hotel Extol InnPraha (432 metrů)

Houseboat BonanzaPraha (449 metrů)

Plaza Prague HotelPraha (507 metrů)