KineDok: Rozkaz je rozkaz + Oni

KineDok: Rozkaz je rozkaz + Oni

Adresa:

Praha 7, Tusarova 791/31

Termín: 19.6.2017

19červen pondělí 19:00

Žánr: filmKineDokpromítánídokument


Rozkaz je rozkaz + Oni (Felsőbb parancs + Azok/Maďarsko)

2 pohledy na jednu krizi ještě předtím, než se na ni vrhla média. Dělí je od sebe čas natáčení a zcela odlišné filmové formy.

Observační Rozkaz je rozkaz vypráví o hranici, jejíž maďarskou stranu střeží dobrovolníci, aby nikdo nepronikl, a na jejíž druhé straně kněz pomáhá přežít imigrantům, kteří jsou odhodláni hranici za každou cenu překročit.

O dva roky později se ocitáme v malé maďarské bohaté vesničce v pohádkovém dokumentu Oni. Pokoj jejích obyvatel byl narušen náhlou událostí - vybudování uprchlického tábora vzdáleného jen pár kilometrů. Vesničané proti němu začali velmi silně protestovat. Čelili stejným problémům jako zbytek světa jen pár měsíců poté.

Nová situace přinesla otázky týkající se tolerance, strachu z neznámého a z migrace. A odhalila další, skrytý problém. Ve vesnici bydleli dva druhy lidí: převážně starší, původní vesničané, kteří přijali přítomnost cizinců a mladší, bohatí přistěhovalci, kteří byli jen stále víc naštvaní a považovali přítomnost cizinců za zbytečný risk, který nechtěli podstoupit.

Na diskusi přijíždí až z Budapešti režisérka filmu Oni Krisztina Meggyes! Ptejte se jí na vše o jejím pohádkovém dokumentu nebo o uprchlickém tématu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce KineDok: Rozkaz je...

Výstaviště HolešovicePraha (1 302 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (2.2 km)

Žižkovská televizní věžPraha (2.3 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (2.2 km)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.3 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (908 m)