Footsbarn Theatre: Oslava Shakespeara

Footsbarn Theatre: Oslava Shakespeara

Adresa:

Praha 5, Štefánikova 57

Termín: 20.6.2017

20červen úterý 11:00

Žánr: divadlo


"Ze stejné látky jsme, z níž spřádají se sny." Shakespeare

William Shakespeare byl pro Footsbarny vždy velkým zdrojem inspirace. A tak jsme chtěli oslavit život tohoto velkého dramatika, pro kterého máme zvláštní náklonnost. Prostudováním jeho bohatého repertoáru, jsme vytvořili burleskní a barokní kabaret, večer, v kterém se střídá závažnost s humorem. Kdo jiný studoval lidské smysly s takovým nahlédnutím do psychických i vášnivých stavů, od vznešené lásky k žárlivosti, od ctižádosti k patolízalství? 

Shakespeare byl schopný umístit člověka jak do společnosti, tak do přírody i do vesmíru. Mezi dvůr a bouře na blatech, mezi Ardenský les a České pobřeží, to je svět, který je obsažen v jeho hrách. Králové, královny, řemeslníci, hrobníci, víly a démoni a víly, veškeré možné bytosti se v hrách objevují. Jeho divadlo Globe nemohlo být lépe pojmenováno. Čeká vás večer plný překvapení a magie, emocí a radosti ... Shakespeare se třemi hlavami, casting na Julii v mužském podání, zpívaný sonet, Falstaff a jeho družina…

Inscenace se skládá z těchto divadelních her:

Romeo a Julie – balkónová scéna, Hamlet - scéna "Být či nebýt", Richard III. - první scéna - monolog Richarda III., Macbeth - scéna "Zítra a zítra a zítra," Jindřich IV. – díl druhý - monolog Fámy, Sen noci svatojánské - mezihra Pyramus a Thisba, Sonet č II.

 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Footsbarn Theatre:...

Old Town Apartments - Kroftova Praha 5 (54 metrů)

Hotel Julian Praha 5 (76 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (793 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (1 070 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (1 157 m)